آیا کار کردن در فیتنس و تناسب اندام ما تاثیر منفی دارد؟

عادات کاری ناسالم  نتیجه هشدار دهنده ای در کشور استرالیا داشته است. تحقیقی که توسط مرکز فیتنس و سلامت انجام شده بیان کرده که بزرگترین رویداد در نوع خودش در نیمکره ی جنوبی نشان داده که شغل ما اثر منفی  روی سلامتی و فیتنس ما دارد. بسیاری از مردم استرالیا تمام روز خود را بر روی کارهای کم تحرک سپری می کنند.

یک بررسی ملی بر بیش از۱۱۰۰ استرالیایی نشان داده است که ۵۱ در صد از ما هرگز وقت صرف ناهار نمی کنیم یا گاهی اوقات یکبار وقت می گذاریم و ۵۵/۶ در صد از مردم ناهار را روی میز کار خود یا در ماشین و یا اتاق غذا خوری محل کار می خورند. تنها ۳۳ در صد از پاسخ دهنده گان وقت ناهار  خود را برای ورزش یا پیاده روی استفاده می کنند.

بیش از ۷۲ درصد از پاسخ دهندگان ، باشگاه یا برنامه انجام فیتنس در محل کار خود ندارند و تنها ۱۳/۳ درصد دسترسی به تیم ورزشی در محل کار خود دارند و خیلی از آنها گفته اند که اگر امکانات ورزشی در محل کارشان در دسترس بود از آن استفاده می کردند.

حتما بخوانید:   تردمیل NordicTrack C 1650

این پژوهش نشان داده که سن طلایی برای کسانی که احساس بیشترین تناسب اندام در عمر خود داشته اند، سن ۲۲ سال بوده است و بعد از آن سن های ۳۰، ۲۸ و ۲۵ بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.کسانی هم که بچه داشته اند زمان قبل از بچه دار شدن خود را به عنوان سن طلایی نام برده اند.

مطالعه بیشتر: ارتباط کیفیت زندگی و سن فیتنس

زمانیکه به بدن خود توجه می کنیم، بدترین نواحی مشکل ساز بدن، شکم، ران ها، باسن و بازوها می باشد. ۴۵/۲ درصد از مردم اقرار کرده اند که وقتی ورزش می کنند، اینکه چه طور به نظر برسند بر انتخاب نوع ورزش آنها تاثیر گذاشته است. اکثر پاسخ دهندگان موافقند که وقت گذاشتن برای فیتنس به معنای فداکاری می باشد و باید  اوقات فراغت، همراهی خانواده و دوستان را فدای فیتنس و ورزش کنند.

 

اما آنچه بسیار ساده و قابل لمس است این است که داشتن عادات صحیح کاری ،غذایی و ورزشی مسئله است که با اصلاح آن می توانید چندین هدف را دنبال کنید. به جای طولانی ورزش کردن ، هوشمندانه ورزش کردن می تواند بسیار به شما کمک کند

حتما بخوانید:   تفاوت تردمیل های NordicTrack و ProForm

مثلا داشتن یک تردمیل مناسب خانگی در خانه یا محل کار ، پیاده روی در مسیرهای کوتاه، اهمیت دادن به مصرف غذاهای سالم نه تنها زمان زیادی نمی گیرد بلکه بعد از مدتی بدن شما از این تصمیمی که گرفته اید از شما سپاسگذار خواهد بود.