آیا کار کردن در فیتنس و تناسب اندام ما تاثیر منفی دارد؟

عادات کاری ناسالم  نتیجه هشدار دهنده ای در کشور استرالیا داشته است. تحقیقی که توسط مرکز فیتنس و سلامت انجام شده بیان کرده که بزرگترین رویداد در نوع خودش در نیمکره ی جنوبی نشان داده که شغل ما اثر منفی  روی سلامتی و فیتنس ما دارد. بسیاری از مردم استرالیا تمام روز خود را بر روی کارهای کم تحرک سپری می کنند.

یک بررسی ملی بر بیش از1100 استرالیایی نشان داده است که 51 در صد از ما هرگز وقت صرف ناهار نمی کنیم یا گاهی اوقات یکبار وقت می گذاریم و 55/6 در صد از مردم ناهار را روی میز کار خود یا در ماشین و یا اتاق غذا خوری محل کار می خورند. تنها 33 در صد از پاسخ دهنده گان وقت ناهار  خود را برای ورزش یا پیاده روی استفاده می کنند.

بیش از 72 درصد از پاسخ دهندگان ، باشگاه یا برنامه انجام فیتنس در محل کار خود ندارند و تنها 13/3 درصد دسترسی به تیم ورزشی در محل کار خود دارند و خیلی از آنها گفته اند که اگر امکانات ورزشی در محل کارشان در دسترس بود از آن استفاده می کردند.

حتما بخوانید:  فواید ورزش با استپر

این پژوهش نشان داده که سن طلایی برای کسانی که احساس بیشترین تناسب اندام در عمر خود داشته اند، سن 22 سال بوده است و بعد از آن سن های 30، 28 و 25 بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.کسانی هم که بچه داشته اند زمان قبل از بچه دار شدن خود را به عنوان سن طلایی نام برده اند.

مطالعه بیشتر: ارتباط کیفیت زندگی و سن فیتنس

زمانیکه به بدن خود توجه می کنیم، بدترین نواحی مشکل ساز بدن، شکم، ران ها، باسن و بازوها می باشد. 45/2 درصد از مردم اقرار کرده اند که وقتی ورزش می کنند، اینکه چه طور به نظر برسند بر انتخاب نوع ورزش آنها تاثیر گذاشته است. اکثر پاسخ دهندگان موافقند که وقت گذاشتن برای فیتنس به معنای فداکاری می باشد و باید  اوقات فراغت، همراهی خانواده و دوستان را فدای فیتنس و ورزش کنند.

 

اما آنچه بسیار ساده و قابل لمس است این است که داشتن عادات صحیح کاری ،غذایی و ورزشی مسئله است که با اصلاح آن می توانید چندین هدف را دنبال کنید. به جای طولانی ورزش کردن ، هوشمندانه ورزش کردن می تواند بسیار به شما کمک کند

حتما بخوانید:  تفاوت دویدن بر روی تردمیل و دویدن در محیط بیرون

مثلا داشتن یک تردمیل مناسب خانگی در خانه یا محل کار ، پیاده روی در مسیرهای کوتاه، اهمیت دادن به مصرف غذاهای سالم نه تنها زمان زیادی نمی گیرد بلکه بعد از مدتی بدن شما از این تصمیمی که گرفته اید از شما سپاسگذار خواهد بود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *