اسکی روی برف و پیشگیری از افسردگی فصلی

اسکی کردن تنها رد شدن از راههای پرپیچ و خم برفی یا جلب توجه با لباسهای براق و زیبای اسکی نیست که نشان دهید تابستان تمام شده است. مهارتهای اسکی و ظاهر آراسته شما از اهمیت برخوردار است اما ربطی به فواید روانی اسکی کردن ندارد. اگر شما احساس استرس می کنید یا تنها احتیاج دارید که روحیه خود را بالا ببرید اسکی روی برف در فصل سرما بهترین انتخاب است.

اندورفین

در هر زمانی که ورزش می کنید بدنتان یک ماده شیمیایی آزاد می کند که به سرعت کمک می کند تا هرگونه احساس استرس و افسردگی شما کاهش پیدا کند. این مواد شیمیایی اندورفین هستند و دلیل اینکه مردم بعد از هر گونه ورزش می توانند خود را فعال نگه دارند ترشح اندورفین در بدن است.
در دویدن این حس مثبت به نوعی اعتیاد آور است و سرخوشی و سرحالی را بالا می برد و با وجود آن لازم نیست دنبال محرکهای بیرونی بروید چون این حس در درون شما وجود دارد.

حتما بخوانید:  مقدار کالری سوزانده شده در حرکات کششی

نور آفتاب

اگر احساس می کنید که استرس شما تنها با چند دور اسکی کردن از بین رفته است به آسمان نگاه کنید و اگر خورشید در حال تابش بود بدانید که اشعه های خورشید نقش مهمی را در این مورد اجرا می کنند و خلق و خوی را که بعد از یک اسکی هیجان انگیز زیر نور آفتاب تجربه می کنید نتیجه تأثیرات تابش آفتاب بر بدن شماست.

بیشتر مردم در طول زمستان بیشتر وقت خود را در محیط های خانه و فضاهای بسته می گذرانند که این کار باعث پایین آمدن سطح هورمون سروتونین می شود و در نتیجه دچار اختلال خلقی فصلی (افسردگی خفیف شایع در زمستان) شوند که ثمره خانه ماندن است.
بیرون بودن زیر نور آفتاب موجب افزایش سطح سروتونین بدن می شود و حال شما را بهتر می کند که جودیت اورلاف استادیار روانپزشکی دانشگاه کالیفرنیا در مجله سلامت این موضوع را تأکید کرده است.
اسکی کردن در یک روز آفتابی بعد از شبی برفی راهی برای کاهش استرس در طولانی مدت در زندگی شماست.

حتما بخوانید:  تقویت نقاط ضعف به نقاط قوت در فیتنس

گذر لذتبخش زمان

یک رویکرد مشترک در مقابله با استرس این است که کاری را انجام دهید که دوست دارید و از آن لذت می برید و اگر اسکی یکی از سرگرمی های مورد علاقه شماست، بعد از یک هفته کاری سخت و پرسش انتخاب اسکی در تعطیلات آخر هفته می تواند بسیار منطقی باشد. اینکه تازه در مراحل یادگیری این ورزش هستید یا یک اسکی باز حرفه ای هستید هیچ فرقی ندارد چون آنقدر سرگرم اسکی بازی خود می شوید که تمام غرغرهای رییس و قبض های پرداختی تان را فراموش می کنید.

رفاقت

این غیرممکن است که فواید و مزایای اسکی کردن در کاهش استرس را بدون به حساب آوردن دوستی و رفاقتی که در حین این فعالیت با سایرین برایتان به وجود می آید، در نظر بگیرید. اگر شما با گروهی از دوستان و خانواده خود اسکی می کنید ورزش شما می تواند خیلی بیشتر از خوردن یک وعده غذایی با دوستان یا خانواده اجتماعی به نظر بیاید.
اغلب کسانی که اسکی می کنند خنده رو و شاداب هستند و اگر اسکی بازان را با کسانی که گلف بازی می کنند مقایسه کنید می بینید که بعد از بازی گلف اغلب نامیدند که چرا در حرکت خود بهتر نبودند.

حتما بخوانید:  کوچک کردن عضلات شکم در محل کار

*ایستادن صحیح بر روی اسکی و رعایت نکات ایمنی و آموزش از طریق مربیان مجرب را در اولویت خود قرار دهید.

با ما در اینستاگرام همراه شوید.