انتخاب مناسب دستگاه فیتنس خانگی (۱)

اینکه از بین دستگاه های فیتنس خانگی مثل دوچرخه ثابت ، تردمیل و الپتیکال ،کدام یک را برای خود انتخاب می کنید و بابت آن پول می پردازید کاملا به هدف شما، شرایط و نیازی که دارید بستگی دارد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام خرید باید به آن توجه کنید:

تردمیل

تردمیل یک ورزش بسیار سبک و راحت را درست مانند قدم زدن برای شما فراهم می کند. یک تردمیل خانگی به این معناست که دیگر شما برای دویدن و یا راه رفتن خود وابسته به وضعیت آب و هوایی نیستید. در ضمن به دلیل محافظ های بادی تردمیل آسیب کمتری به مفاصل شما نسبت به راه رفتن یا دویدن در بیرون ، وارد می شود.

شما می توانید از تردمیل به عنوان یک ورزش منظم روزانه استفاده کنید و یا به عنوان وسیله ای برای ریکاوری بدن در کنار سایر ورزش های سخت آن را انجام دهید. تردمیل های امروزی این امکان را به شما می دهند که بدن خود را به چالش بکشید. تنظیم شیب و سرعت دلخواه برای ورزش شما تنوع ایجاد می کند و بدن را از یکنواختی دور می کند.

حتما بخوانید:   نکات کلیدی برای استفاده از روئینگ

همچنین این امکان برای شما فراهم است که میزان کالری مصرفی و مقدار ضربان قلب خود را نیز اندازه بگیرید.

علاوه بر این ها شما باید به سایر نکات موجود که در پست های قبلی به آن اشاره کرده ام توجه کنید تا اگر تصمیم به خرید یک تردمیل مناسب را دارید، بهترین آن را برای خود انتخاب کنبد. برای این منظور راهنمای خرید تردمیل را از دست ندهید.

در پست های بعدی به بررسی دوچرخه ثابت و الپتیکال خواهیم پرداخت.