بهبود آمادگی جسمانی

روش های مختلفی برای بهبود تناسب اندام شما وجود دارد. علاوه بر توان قلبی-عروقی قدرت و انعطاف پذیری شما، روش های متعددی برای بهبود همه جنبه های سطح تناسب اندامتان وجود دارد. شما انتخاب های بی پایانی دارید. اما برخی از آنها عبارتند از فعالیت هایی همچون دویدن، شنا، یا دوچرخه سواری، یا هر فرمی از حرکات استقامتی مثل ژیمناستیک و وزنه برداری که به عنوان تمرین وزن بدن شناخته می شوند.

تعداد دفعات تکرار

بزرگترین اشتباه بسیاری از ورزشکاران این است که چند روز اول سخت تمرین می کنند، بعد به مدت چند روز تمرین را کنار می گذارند، سپس دوباره با شدت شروع می کنند و این کار ادامه می دهند. برای اینکه سطح فیتنس شما واقعا بهبود یابد و شاهد نتایج مثبت آن باشید، باید متعهد به انجام تمرین باشید، چون هیچ وقفه کوتاه مدتی وجود ندارد. مهم نیست چه اهدافی دارید، تکرار تمرین جیزی است که وجود دارد و مهم است. ما در مورد ۳ ساعت تمرین دیوانه وار و مداوم در روز صحبت نمی کنیم. در واقع ۳۰-۶۰ دقیقه تمرین ۳-۵ روز در هفته به طور منظم و پیگیر نتیجه خواهد داد.

حتما بخوانید:  فواید الپتیکال برای دونده ها (۲)

محدوده راحتی خود را ترک کنید

هیچ چیزی در زندگی راحت به دست نمی آید و ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیست باید در هر جلسه تمرین، خودتان را به چالش بکشید. مهم نیست چه تمرنی انجام می دهید همیشه از محدوده راحتی خود خارج شوید. اگر در پایان جلسه به اندازه ابتدای جلسه تمرین احساس خوبی داشتید، پس باید شدت تمرینتان را افزایش دهید.

رشته های جدید را امتحان کنید

همیشه کار جدیدی برای انجام دادن پیدا کنید. هیچ چیزی به اندازه خستگی انگیزیه شما را از بین نمی برد. انجام گستره ای از تمرین ها در طول هفته می تواند به شما انگیزه دهد و شما را تشنه نگه دارد. دویدن برای استقامت قلبی عروقی عالی است، در حالی که بلند کردن وزنه می تواند قوای بدنی را بسازد. هیجان بی نهایت و کلا س های موثری که امروز وجود دارند، از جمله تمرین های دایره ای با وزن بدن، فیتنس پرشی، کراس فیت و حتی ورزش تیمی، می توانید در کلاس های متعددی شرکت داشته باشید، بدون اینکه به یک نوع تمرین خاص اکتفا کنید.

حتما بخوانید:  چگونه مربی شخصی خود باشید ؟ (۲)

بدانیدکجا هستید

یک روش موثر برای بهبود سطح آمادگی این است که در مسیر درست حرکت کنید.
حفظ رکورد مسیر دویدن و وزنه ای که می زنید به شما کمک می کند متوجه شوید چه مدت این کار را انجام داده اید و چه چالش های جدیدی را می توان انجام داد. شما همیشه باید در تمرین تان به دنبال پیشرفت باشید. به سادگی می توانید روی تلفن همراه یا تقویم تان رکوردهایتان را یادداشت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *