بهترین فرم بدن بر روی تردمیل

شما با تمرکز بر فرم دویدن خود بر روی تردمیل می توانید سرعت بیشتری داشته باشید و بهره برداری بیشتری از تردمیل خود کنید. درست مانند ماشینی که سوار آن می شوید، وضعیت  مناسب شما پشت فرمان موجب می شود که در بهره وری از ماشین و داشتن سرعت بیشتر عملکرد بهتری داشته باشید و  خطرات احتمالی راکاهش می دهد. در این جا دو مانع مشترک برای داشتن یک فرم دویدن خوب و راه حل مناسب برای آنها را بررسی می کنیم.

فرم شانه ها در دویدن

کشش شانه ها یکی از رایج ترین مواردی است که با آن روبرو خواهید بود.کشش شانه ها منجر به کاهش ظرفیت ریه ها در هنگام دویدن بر روی تردمیل می شود، مخصوصا زمانی که می خواهیدطول گام های خود را افزایش دهید.

حالت ایده آل این است که شانه ها آرام و به سمت پایین باشند، با انجام این کار وضعیت خود راهنگام دویدن بهبود می بخشید. می توانید موارد زیر را برای بهبود فرم خود انجام دهید.

حتما بخوانید:  بهترین زمان برای انجام ورزش های بدنسازی

کشش سینه:  بایستید و دستان خود را به موازات زمین باز کنید  و به دیوار نگه داریدو بدن خود را از دستانتان دورکنید. برای 30 ثانیه نگه دارید و با طرف دیگر نیز این کار راانجام دهید.

چرخاندن شانه ها: در یک وضعیت راحت بیاستید یابنشینید. به هنگام دم شانه های خود را بالا ببرید و سرشانه را به گوش خود نزدیک کنید و در بازدم شانه ها را پایین بیاورید و این کار را تکرار کنید.

حرکت دادن بازوها: بایستید و بازوهای خود را در دوطرف خود قرار دهید. شانه هایتان رابه سمت  عقب بکشید و این کار را برای 20 ثانیه، 2 تا 3 بار انجام دهید.

ضربه خوردن پا

وقتی هنگام دویدن بر روی تردمیل با پاشنه پا فرود می آیید، ضربه به زانو و پاهای خود وارد می کنید که یک نیروی بازدارنده مثل ترمز برایتان ایجاد می کند و بهره وری شما را پایین می آورد. تمرین کنید که با پنجه خود فرود آیید.

حتما بخوانید:  زمان مناسب برای وزنه زدن

سعی کنید که با جلوی پای خود قدم بردارید. این کار نیاز به این دارد که بایستید و قدرت خود را در مچ پا افزایش دهید. از تمریناتی که برای رسیدن به این هدف می تواند کمکتان کند این است که بنشینید و پاهای خود را دراز کنید و با پنجه خود حروف الفبا را تمرین کنید تا قدرت مچ پای خود را افزایش دهید. سعی کنید این تمرینات را 2 با با هر پا انجام دهید.

به شکل عمودی به بالا بپرید وهنگام فرود یک پای خود را جلو بگذارید و این کار را تکرار کنید.

از تمرینات دیگر که می توانید انجام دهید درجا زدن (دویدن در یک جای ثابت) است. با تمرکز بر فرود آمدن با پاشنه پای خود بر روی زمین، این کار را برای 30 ثانیه انجام دهید و بعد برای یک دقیقه استراحت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *