تفاوت اسکی خانگی NordicTrack با تردمیل

ورزش برای سلامتی و حفظ تناسب اندام بسیار دارای اهمیت است و تمام کارشناسان ورزشی و پزشکام روزانه حداقل ۳۰ دقیقه ورزش را برای تمام افراد توصیه می کنند. اب و هوا و مشکلات فضای شهری می تواد برنامه ورزشی شما را به چالش بکشد و آن را به تعویق بیاندازد.
به همین دلیل تجهیزات ورزشی خانگی مانند تردمیل و دوچرخه ثابت و الپتیکال و اسکی خانگی به دستگاهای محبوب فیتنس خانگی تبدیل شده است.

NordicTrack

این برند تجهیزات ورزشی کار خود را از سال ۱۹۷۵ توسط ادوارد پائول شروع کرد. وی دستگاه اسکی را برای دختر خود که در رشته اسکی کراس کانتری فعالیت می کرد ساخت.
این دستگاه با سیستم چرخ آزاد و قرقره هایی برای شبیه سازی اسکی ساخته شده است. در این سیستم با جلو بردن یک پا ،پای دیگر در خلاف جهت به طور خودکار حرکت خواهد کرد. حرکت پاها به هم متصل نیست و مانند اسکی کراس کانتری به شکل آزادانه حرکت می کنند.ntxc8018_xl4

حتما بخوانید:   عادات غلط غذایی بعد از ورزش

تردمیل

بسیاری از شرکت های تولید تردمیل آن را همراه با نوار متحرک لاستیکی و فریم فولادی می سازند.در نوع دستی این نوع تردمیل ها، سرعت تردمیل بستگی به سرعت راه رفتن یا دویدن شما دارد. اما در نوع موتوری و پیشرفته ان ، شما امکان انتخاب سرعت مورد نظر، قدرت و استقامت دلخواه و شیب را برای شبیه سازی با محیط بیرون دارید.

مزایا

بسیاری از دوندگان استفاده از اسکی خانگی را برای قوی کردن پاهای خود و یا بهبود آسیب دیدگی پاهای خود مناسب می دانند.
چون هرگز پای خود را بلند نمی کنند و به همین دلیل این ورزش تبدیل به یک فعالیت کم خطر شده است.علاوه بر این حرکت بالاتنه به شما اجازه می دهد که علاوه بر چربی سوزی بالا تنه خود را نیز تقویت کنید.
تردمیل امکان انتخاب بین دویدن ، پیاده روی آرام و راه رفتن تند را می دهد.

معایب

افرادی که مشکلات مربوط به حرکت پاها دارند ممکن است در استفاده از اسکی خانگی به علت نوع حرکت پاها با مشکلاتی روبرو باشند که آن هم با تمرینات برطرف می شود.
اکثر افراد هم به راحتی می توانند از تردمیل استفاده کنند مگر اینکه مبتلا به درد مفاصل باشند که در این صورت استفاده از تردمیل را برایشان با مشکلات جدی روبرو خواهد کرد.

حتما بخوانید:   استپ ایروبیک چیست؟