تفاوت توپ های پیلاتس و توپ های پزشکی

توپ های ورزشی یا همان توپ های پیلاتس،توپ های پر از هوا در ندازه های بزرگ هستند که برای تمرینات تعادلی بر روی سطح ناصاف یک توپ پیلاتس (تونینگ بال) انجام می شود. برای مثال حرکت کرانچ و شنا با توپ پیلاتس برای تعادل سازی ماهیچه ها تمرین خوبی است.crossfitness crunch

حتی شما می توانید برروی این توپ های پیلاتس بنشینید و بازی مورد علاقه خود را تماشا کنید و در همان حالت هم وضعیت بدن خود را بهبود بخشید.

توپ های پزشکی در درجه اول برای تمرینات قدرتی و به عنوان یک وزنه استفاده می شود و بر خلاف توپ های پیلاتس(تونینگ بال) شما نمی توانید این توقع را داشته باشید که وقتی توپ های سنگین پزشکی را به هوا پرتاب می کنید، فرزندتان آن را بگیرد.

تاریخچه

توپ های پیلاتس(تونینگ بال) در سال 1960 به عنوان وسیله ای برای بازی کودکان ساخته شد. بعد از آن فیزیوتراپ های سوئیسی از این توپ ها برای کمک به کودکان فلج مغزی در بهبود تعادل آنها مانند دیگر شرایط ارتوپدی و درمانی استفاده کردند.

حتما بخوانید:  باید و نبایدهای بدنسازی

دیوید فلمینگ در یکی از مقالات خود به این موضوع اشاره می کند که توپ های پزشکی اولین بار توسط کشتی گیران ایرانی ،استفاده شده و قدمت آن به 1000 سال قبل از میلاد می رسد. رومیان به این توپ های سنگین “پاگانیکا” می گفتند و گلادیاتورهای مصری از آن برای آموزش رزمی استفاده می کردند.

سایز

 توپ های سوئیسی(تونینگ بال) عموما در 4 سایز متفاوت وجود دارند و از اندازه 45 سانتی متری تا 75 سانتی متری برای قدهای متفاوت وجود دارد. crossfitness toning ball push upدر مقایسه می بینیم که توپ ها پزشکی جدید در شکل ها و اندازه های متفاوتی ارائه می شوند. شاید مردم چیزی که از توپ ها پزشکی در ذهن دارند، یک توپ چرمی بدبو ی قهوه ای رنگ در باشگاه ها باشد. اما امروزه این توپ ها با پوششی از جنس پلی اورتان ساخته می شوند و برخی هم شبیه توپ فوتبال است. وزن این توپ ها می تواند بین 1 تا 100 کیلو وزن داشته باشد.

حتما بخوانید:  چرا هنگام ورزش ضربان قلب شما افزایش می یابد؟

توپ های سوئیسی در برابر ساخت قدرت بدنی

توپ ها سوئیسی (تونینگ بال) یک ابزار انعطاف پذیر است و می تواند برای تمام افراد در گروه های سنی مختلف از بچه ها تا بزرگسال و سالمندان ؛برای انجام انواع حرکات کششی و تقویت عضلات مورد استفاده قرار گیرد.برای مثال می توانید توپ را بین دیوار و سرتان قرار دهید و از عضلات گردن برای فشار دادن توپ به دیوار برای چند ثانیه استفاده کنید. با استفاده از توپ های سوئیسی (تونینگ بال) حرکات مختلفی را می توانید انجام دهید.اما توپ های پزشکی اکثرا برای تنه بالایی بدن مورد استفاده قرار می گیرند و در آن اساس کار بر کشش عضلات است.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *