تفاوت دویدن روی تردمیل و طناب زدن

دوست دارید که استقامت بدن خود را افزایش دهید؛ چربی بسوزانید و یک ورزش کاردیو (قلبی_عروقی) عالی انجام دهید؟

طناب زدن و دویدن بر روی تردمیل، هردو انتخاب های مناسبی هستند. شما هرجایی و در هر زمانی می توانید طناب بزنید، ولی در مورد تردمیل یا باید تردمیل خانگی داشته باشید و یا به طور مداوم به باشگاه بروید؛ که به احتمال زیاد هم زمان زیادی را باید بر روی تردمیل صرف کنید و همین زمان طولانی به راحتی می تواند باعث شود از دویدن روی تردمیل به خاطر خستگی زیاد دست بکشید.

کاهش وزن

طناب زدن یک تضمین برای سوزاندن کالری بدنتان است و در یک ساعت طناب زدن 861 کالری می سوزانید. البته ناگقته نماند که برای یک ساعت طناب زدن شما به یک استقامت فوق العاده نیاز دارید. تردمیل هم، وسیله مناسبی است، تا به آنچه می خواهید برسید. اما برای سوزاندن چنین کالری بالایی باید حدود 12 کیلومتر در ساعت بدوید که این هم برای دونده های ماراتن که دنبال یک سرعت ثابت هستند، خوب است.

حتما بخوانید:  سایز کم کنیم؛تمرینات صحیح (۲)

دویدن با سرعت 7 کیلومتر در ساعت تقریباً 606 کالری می سوزاند و اگر طناب زدن را دوست ندارید و این مدت زمان را برای دویدن روی تردمیل ترجیح می دهید، پس تردمیل می تواند یک انتخاب مناسب برایتان باشد.

ورزش کاردیو (قلبی_عروقی)

طناب زدن همانند دویدن صحیح بر روی تردمیل موجب افزایش گردش خون می شود؛ اما برای گرفتن بیشترین منفعت از ورزش قلبی_عروقی هر کدام از این ورزش ها باید 20 تا 30 دقیقه طول بکشد و ضربان قلبتان باید حداکثر به 60 تا 85 درصد در طول ورزش برسد. فعالیت های کاردیو موجب فعالیت قلب می شود، ظرفیت ریه را افزایش می دهد و از شما در برابر بیماریهای مزمن قلبی محافظت می کند. انجام ورزش های کاردیو 3 تا 5 روز در هفته بسیار مناسب است.

تمرینات سنگین

شما می توانید یک کار خارق العاده انجام دهید. مثلاً تمرینات چربی سوز را با طناب زدن یا تردمیل همراه کنید. در اینجا تفاوتی وجود دارد که چشم پوشی از آن سخت است؛ و آن سختی تنظیم کردن ورزش هاست.

حتما بخوانید:  فیتنس و کاهش وزن با دوچرخه ثابت

بر روی تردمیل شما می توانید راه بروید و یا آهسته قدم بزنید و بدوید. اما در طناب زدن هیچ تنظیماتی وجود ندارد؛ بنابراین شما به خوبی درگیر آن می شوید. شما ممکن است از یک سمت به سمت دیگر طناب بزنید یا زانوی خود را بالاتر بیاورید، اما راهی برای پریدن آسان وجود دارد؟

پس به عنوان ورزش سخت ممکن است قادر به ادامه دادن آن در مدت زمان طولانی نباشید.

هشدار

طناب زدن ممکن است موجب آسیب به زانوی های شما شود؛ پس برای به حداقل رساندن آسیب، ضربه به پای خود را به حداقل برسانید. در هر ورزش می توانید آن را به آرامی و سهولت دنبال کنید و یا هنگام سرگیجه و گرمای زیاد، ورزش خود را متوقف کنید. نوشیدن آب و تغذیه مناسب از نکاتی است که حتماً باید به آن توجه داشته باشید. در کنار ورزش خود از انواع حرکات ورزشی و تمرینات قدرتی برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید استفاده کنید.

حتما بخوانید:  آسیب های عضلانی هنگام ورزش کردن

در صورت احساس درد در هر قسمتی از بدن تمرین خود را متوقف کنید.