تمرین قدرتی با توپ سوییسی ( توپ بدنسازی)

اگر میخواهید در کنار ورزش های هوازی خود مانند تردمیل ، الپتیکال و یا اسپینینگ  قدرت تمریناتتان را بالا ببرید،تمرین با توپ سوییسی (توپ پیلاتس) را به برنامه تان اضافه کنید.این تمرینات قدرتی میتواند،ورزش شما را به یک تمرین تمام بدنی و ماهیچه ای تبدیل کند. استفاده از توپ سوئیسی معمولا به همراه ورزشهایی چون یوگا ، ایروبیک و پیلاتس انجام می شود و حتی آن را در ایران به نام توپ پیلاتس یا توپ یوگا نیز می شناسند. کسانی هم که ورزش بدنسازی را دنبال می کنند معمولا به شکل ترکیبی همراه با توپ سوئیسی ( توپ بدنسازی) انجام می دهند تا قدرت ماهیچه های مرکزی بدن را هم افزایش بدهند.

اساس تمرین با توپ سوییسی

استفاده از توپ سوییسی ( توپ یوگا ) در هنگام تمرین قدرتی،تعادل و ثبات شما را بالا میبرد.اگر طرز قرار گرفتنتان را روی توپ تغییر بدهید crossfitness gym ballماهیچه هایتان در نقاط مختلف از زوایای گوناگون به حرکت در می آیند که ممکن است این اتفاق زمانی که ایستاده اید یا نشسته اید رخ ندهد.هنگامی که میخواهید توپ را انتخاب کنید،توپی را بردارید که هنگامیکه روی آن به پشت دراز کشیده اید و کف پاهایتان صاف بر روی زمین هستند،باعث بشود زانوها و رانهایتان با هم زاویه ای 90 درجه بسازند.

حتما بخوانید:  بهبود آمادگی جسمانی

ثبات ماهیچه های مرکزی بدن

وقتی که توپ سوییسی ( توپ پیلاتس ) را به تمرین خود اضافه می کنید،بدنتان را در یک حالت ناپایدار قرار می دهید که باعث میشود ماهیچه های مرکزی بدنتان سخت تر کار کنند تا در تعادل باقی بمانید.به دلیل حالت نامتعادل توپ،ماهیچه هایتان هیچ گاه فرصتی برای استراحت نخواهند داشت.هنگام انجام تمرین وزنی با توپ سوییسی،به آرامی و با کنترلcrossfitness swedish ball weight حرکت کنید و همیشه به یاد داشته باشید که در حین تمرین بصورت عادی تنفس کنید.

تمرین هنگامیکه برروی توپ سوییسی دراز کشیده اید

اگر برای مثال در حال انجام پرس سینه هستید،روی توپ سوییسی (توپ بدنسازی) دراز بکشید.یک بررسی در سال 2007 نشان داده است که این توپ یک جایگاه موثر برای زنان است تا بر روی آن تمرین خود را انجام دهند.توپ یوگا را طوری بگذارید که در زیر کمر به سمت بالا تنه قرار گیرد.کف پایتان باید صاف روی زمین باشد. اگر از توپ برای بالا بردن وزنه استفاده میکنید،موقعیت توپ را به گونه ای تنظیم کنید که کمر و رانهایتان را نگهدارد.وزنه را روی سینه یا پشت چانه با دو دست نگهدارید.

حتما بخوانید:  بالا بردن سطح تمرینات بدنسازی

تمرین های نشسته

به جای نشستن روی صندلی یا حتی ایستادن،از توپ سوییسی (توپ پیلاتس) استفاده کنید. وسط توپ سوئیسی بنشینید در حالیکه رانهایتان با زانوهایتان در یک سطح قرار گرفته اند.درحالتی باشید که ماهیچه های مرکزی بدنتان کاملا درگیر باشند و کف پاهایتان کامل روی زمین باشند.crossfitness yoga ball weight-برای انجام تمرین تقویت ماهیچه های سه سر،روی توپ یوگا بنشینید در حالیکه یک دمبل را با دو دست در بالای سرتان گرفته اید و به صورت عمودی نگه داشته اید،به آرامی آرنج هایتان را خم کنید و دمبل را پایین بیاورید به سمت پشت سرتان. آرنج هایتان را آنقدر خم کنید تا به زاویه ی 90 درجه برسند و سپس به حالت شروع برگردید.

در کراس فیتنس از تفاوت های بین یوگا، پیلاتس و ایروبیک صحبت کردیم و گفتیم که با وجود تفاوت ریشه مشترک دارند و استفاده از توپ سوئیسی نقطه مشترک این ورزش هاست. ورزش با توپ سوئیسی (توپ پیلاتس) از ورزش هایی است که به شک ترکیبی در کنار اکثر ورزش ها و تمرینات توصیه می شود، مخصوصا از ورزشهایی است که برای خانم های باردار اکیدا توصیه می شود که البته باید زیر نظر پزشک مشاور انجام شود.

حتما بخوانید:  عضلات درگیر در حرکت پشت پا خوابیده

اگر این پست را دوست داشتید با سایر دوستانتان به اشتراک بگذارید.