تی آر ایکس؛ قدرت ، انرژی ، تعادل

بیشتر مردم بر این باورند که برای انجام ورزش و تمرینات بدنی  نیاز به ابزار  و وسایل گران قیمت است. برخی هم بر این باورند که حتما با بلند کردن وزنه های سنگین به شکل و اندام مناسبی دست پیدا کنند و ماهیچه های خود را قوی کنند.

ورزش تی آر ایکس  یک روش منحصر به فرد  را به شما یاد می دهد تا بدون نیاز به ابزار گران قیمت ورزش کنید.در واقع شما تنها با یک ابزار ساده قادر به انجام صد ها حرکت ورزشی خواهید بود.  تنها چیزی که شما نیاز دارید یک محل برای آویزان کردن ابزار تی ار ایکس است.

از بهترین نکات ورزش تی آر ایکس این است که هر فردی در هر مکان و هر مرحله از تناسب اندام  می توانند از این ورزش استفاده کنند.

تی آر ایکس چیست؟

تی آر ایکس به طور حتم از جدید ترین ورزش های تناسب اندام است که  برای انجام آن شما تنها به یک طناب و کش بافته شده  برای ایجاد تعادل نیاز دارید تا بتوانید با استفاده از وزن بدنتان ورزش کنید. تمرینات تعادلی از محبوب ترین ورزش ها محسوب می شوند. این روش راهی است که در آن  با استفاده از وزن بدن  می توانید مجموعه ای از حرکات ورزشی ترکیبی را انجام دهید.  تمام این حرکات  برای مقاومت مفاصل ، حفظ تعادل و قدرت  آن بسیار  مفید است.

حتما بخوانید:  اسکی در خانه با اسکی خانگی NordicTrack

کسانی که این رشته از فیتنس را انجام می دهند  بر این باورند که تی آر ایکس باعث قوی شدن بدن ، مفاصل و قدرت ماهیچه ها می شود. از طرف دیگر، برخی  نگران این مسئله هستند که ضعف جسمانی  برابر با ضعیف بودن مفاصل آنهاست و این مانع استفاده آنها از این ورزش و یا باعث آسیب رساندن به بدن می شود. در صورتی که این روش برای استقامت مفاصل بسیار مفید و موثر واقع می شود.

 ورزش تی آر ایکس به دلیل داشتن حرکات متنوع و مختلف برای قسمت های مختلف بدن ، سطح آسیب پذیری اندام ها را کاهش می دهد. شما برای انجام ورزش تی آر ایکس باید حداقل 3 جلسه در هفته آن را انجام دهید. و هر جلسه نباید کمتر از 20 دقیقه باشد.

ابزار تی آر ایکس امروزه به راحتی قابل خریداری است. اگر نمی دانید که تی آر ایکس برای چه منظور طراحی شده است باید بگوییم این وسیله بر مرکزیت بدن و حفظ تعادل با استفاده از وزن بدن تمرکز دارد. و این نقطه تمرکز در هر تمرین تغییر می کند و بر سنگینی بدن در نقطه  ای متفاوت تمرکز می کند.

حتما بخوانید:  باید و نباید های ورزش در گرمای تابستان

از دیگر مزایای  تی آر ایکس این است که باعث افزایش انرژی، بهبود هماهنگی اجزای مختلف بدن، قدرت و ایجاد تعادل در اندام ها می شود. تی آر ایکس مجموعه ای از حرکات و جنبش ها در زوایای مختلف است. و مجموع این موارد سبب محبوب شدن این ورزش در این روز هاست.

اگر این پست را دوست داشتید و برایتان سودمند بوده است ،آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *