خرید دوچرخه ثابت (۲)

در پست قبلی به نکاتی برای خرید دوچرخه ثابت اشاره کردیم و در این پست به سایر جزئیاتی که در خرید یک دوچرخه ثابت مناسب دارای اهمیت است می پردازیم.

تنظیمات و استحکام

هر چه ویژگی های تنظیمات دوچرخه ثابت شما بیشتر باشد، شما به بهترین نحو می توانید آن را به دلخواه خود تنظیم کنید و بهره ی کامل را از دوچرخه ثابت خود ببرید. مثلا دوچرخه های خوابیده قابلیت تنظیم صندلی به عقب و جلو را دارند در صورتی که دوچرخه ها ثابت ایستاده تنها به بالا  پایین تنظیم می شوند.

تنظیمات صندلی را بررسی کنید . صندلی دوچرخه ثابت باید دارای اهرمی باشد که به راحتی قابلیت تنظیم داشته باشد. در غیر اینصورت از صندلی های جایگزین استفاده کنید. برخی از دوچرخه های ثابت سیستم تنظیمات شماره ای دارند که به یاد داشتن شماره در تنظیم سری و آسان صندلی به شما کمک می کند.

استحکام و ثبات دوچرخه بسیار دارای اهمیت است.آخرین چیزی که شما می خواهی به جلو عقب رفتن و یا طرفین است. عدم لرزش و ثبات دوچرخه در حین تمرین ،راحتی و تاثیر بیشتری را برایتان به همراه خواهد داشت. برخی از دوچرخه های ثابت با تنظیماتی که دارند به راحتی از لرزش انها می توان جلوگیری کرد .

حتما بخوانید:  تمرین با وزن بدن برای چاق ها

یک دوچرخه ثابت خوب در همه ابعاد باید به شما کمک کند و دچار لرزش نباشد.

آرام بودن و عدم سر و صدای دستگاه

کیفیت قطعات در دستگاه های مکانیکی بسیار حائز اهمیت است.این اصل شامل حال دوچرخه های ثابت نیز می شود. باید ببینید که حرکت پدال در مدار درست و بدون لرزش و سرو صدا انجام می شود. اگر پاهای شما در حرکت با پدال درست صورت نمی گیرد آن دوچرخه مناسب نیست.

در نهایت خرید دوچرخه ثابت یک سرمایه گذاری خوب برای سلامتی شماست. نگاهی هم به فروشگاه های متخصص و کارشناسان خبره داشته باشید تا شما را به بهترین روش راهنمایی کنند.

با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *