درجات مقاومت دوچرخه های ثابت

حتی اگر حال و حوصله ی تمرین ندارید یا فکر می کنید دوچرخه های ثابت خسته کننده اند، بهتر است بدانید که دوچرخه های ثابت، تمرینی کم-ضربه و کاردیو برای شما فراهم می کنند. درجات مقاومت دوچرخه ثابت که معمولاً از 1 تا 20 هستند، به شما این امکان را می دهند که تمریناتتان را منحصر به فرد کنید اینگونه که فرقی ندارد یک تازه کار هستید یا یک حرفه ای در هر صورت می توانید از این دستگاه استفاده کنید. اگر می خواهید با دوچرخه ثابت تمرین کنید در پست های قبلی کراس فیتنس در مورد دوچرخه ی ثابت و روش های تمرین با آن صحبت کرده ایم، با تمرین های گفته شده در آن و آشنایی با درجات مقاومت های دوچرخه ی ثابت می توانید تمرینی تخصصی داشته باشید.

دوچرخه های ثابت

اولین دوچرخه ی ثابت در سال 1986 توسط جان گُلدبرگ اختراع شد. او به دنبال راهی بود که بتواند در هوای طوفانی دوچرخه سواری کند و با ایده ای برخورد کرد که اکنون همین دوچرخه ی ثابت امروزی است. برای اینکه شرایط بیرون را مشابه سازی کند برای دوچرخه درجات مقاومتی گذاشت تا بتوان مشابه زمانیکه در سربالایی یا سطح صاف هستید، پدال بزنید.

حتما بخوانید:  فواید ورزش با استپر

مقاومت کم

در مقاومت کم پدال ها تقریبا خودشان می چرخند و شما به حداقل نیرو برای فشار آوردن به پدال ها نیاز دارید که این باعث می شود آن را برای کسانیکه تازه شروع به تمرین کرده اند یا مشکل مفصلی دارند ایده آل کند.به ورزشکاران توصیه می شود که با مقاومت 5 به مدت 10 دقیقه گرم کنند ولی برای بقیه ی افراد مقاومت 1 برای گرم کردن توصیه می شود.

مقاومت متوسط

درجات مقاومت دوچرخه ی ثابت، در محدوده ی 10 باعث می شوند شما نیروی بیشتری به پدال ها وارد کنید و احساس کنید از زمینی با شیب متوسط بالا میروید شما همچنین می توانید از تمرین های بازه ای در این درجات مقاومت استفاده کنید که به شما این امکان را می دهد که یک تمرین کاردیو (قلبی-عروقی) موثر در مدت زمان کوتاه داشته باشید.

مقاومت زیاد

مقاومت زیاد در دوچرخه ی ثابت برای تمرین های استقامتی و قدرتی برای پاها و نیم تنه ی پایینیتان مناسب اند. بالاترین مقاومت ها این احساس را به شما می دهند که روی زمینی با شیب تند بالا می روید. همچین فشاری برای کسانی مناسب است که از قبل آمادگی این ورزش سخت را داشته باشند.

حتما بخوانید:  تمرین جلوی بدن با توپ سوییسی (بدنسازی)

 

اگر این پست برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.