دوچرخه ثابت نشسته یا دوچرخه ثابت ایستاده

دنیای دوچرخه و فواید آن دنیای گسترده ای است و شامل انواع و اقسام دوچرخه ها می شود. دوچرخه کاربردهای متفاوتی دارد و جدا از جنبه تفریحی و ماجراجویی ، یک ورزش هوازی است. ترافیک درون شهری و افزایش خطر تصادفات و آلودگی هوا از دلایلی است که تولید کنندگان را بر آن داشت تا نسل جدیدی از دوچرخه را برای محیط های داخلی طراحی کنند . دوچرخه یک ورزش هوازی است؛ پس با شدت گرفتن آلودگی هوا بهترین وسیله ای که می تواند جایگزین آن شود دوچرخه ثابت در محیط های باشگاهی و منازل است؛که بیشتر به بعد ورزشی و تناسب اندام پرداخته است.

برای آشنایی بیشتر به معرفی دو نوع از دوچرخه های ثابت می پردازیم.crossfitness-recumbent-bike

دوچرخه ثابت نشسته یا دوچرخه ثابت ایستاده

دوچرخه ثابت نشسته بدن را در حالت افقی قرار میدهد. پدال ها در این دوچرخه جلوتر از پاها قرار دارند و هنگام پدال زدن کشیدگی بیشتری در پاها ایجاد می کنند. گاهی به شما این حس را می دهد که بر روی تپه دوچرخه سواری می کنید.

حتما بخوانید:  دراز و نشست با توپ سوییسی ( توپ بدنسازی)

هر دو مدل دوچرخه ثابت برای کم کردن وزن بسیار مفید و موثر هستند؛ اما به هر حال از نظر راحتی تفاوت زیادی بین این دو برای رسیدن به هدف وجود دارد. این تفاوت در استفاده از دستگاه ها آشکار می شود.

استفاده از دوچرخه ثابت نشسته بسیار راحت تر است؛ چون صندلی های پهن تری دارد و قسمت پشت و کمر را به خوبی محافظت می کند. همچنین اگر از درد های کمر رنج می برید استفاده از دوچرخه ثابت نشسته به شما پیشنهاد می شود.

در دوچرخه ثابت ایستاده (اسپینینگ) بدن در حالت عمود و صاف قرار می گیرد و تا حد امکان باید کمر صاف نگه داشته شود. این دوچرخه ثابت بسیار شبیه دوچرخه های معمولی است و همان عضلات را در گیر می کند. دوچرخه ثابت ایستاده بر روی عضلات شکمی به خوبی کار می کند؛ مخصوصا وقتی که سعی می کنید بدن خود را بالا نگه دارید تمام عضلات این ناحیه درگیر می شوند.

حتما بخوانید:  الپتیکال (اسکی فضایی)

دوچرخه ثابت نشسته با صندلی پهن و بزرگ آن که کل ناحیه کمر را محافظت می کند برای کسانی که از کمر درد رنج می برند مناسب تر است. نکته مهمی که در دوچرخه های ثابت در هر دو مدل ارائه شده، رعایت شده است سیستم هوشمند آن است که ضربان قلب شما را اندازه می گیرد و دارای برنامه های متنوع تمرین و نیز برنامه خودکار است که با توجه به سن و  وزن برنامه مناسب با هر فرد را با زمانبندی مناسب در اختیار وی قرار می دهد. crossfitness-upright- bike

از مهمترین معیارها در خرید دوچرخه های ثابت، فضایی است که در محیط اشغال می کنند. از این منظر باید گفت که دوچرخه ثابت نشسته به علت طراحی افقی خود برای فضاهای محدود و کوچک مناسب نیست. از این رو برای منازل و محیط های کوچک دوچرخه ثابت ایستاده را به شما پیشنهاد می کنیم.

کراس فیتنس با در نظر گرفتن نیاز مشتریان انواع دوچرخه های ثابت را از معتبرترین برند های دنیا ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر از دوچرخه های ثابت کراس می توانید به صفحه محصولات ما مراجعه کنید و یا با مشاوران و کارشناسان کراس فیتنس تماس بگیرید.

حتما بخوانید:  چگونه بر روی تردمیل بدویم؟(۲)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *