دوچرخه ی ثابت و تاثیر آن بر ماهیچه های شکمی

شاید شما از دسته افرادی باشید که خیلی زود سوار بر دوچرخه ثابت شوید و شروع به پدال زدن کنید و برنامه ی مورد علاقه تان را که در حال پخش از تلویزیون باشگاه است را تماشا کنید.این را به خاطر داشته باشید که استفاده از دوچرخه ثابت فقط بر روی نیم تنه ی پایینی شما تاثیر نمی گذارد بلکه باعث استحکام ماهیچه ی مرکزی بدن می شود و صدها کالری خواهید سوزاند و این حرف من نیست بلکه از سری مزایای دوچرخه ثابت است.

ماهیچه ها

استفاده از دوچرخه ثابت همیشه بر روی ماهیچه های نیم تنه ی پایینی شما تاثیر خواهد گذاشت.مثلا بر روی ماهیچه های دوسر و عضلات عقب ران تاثیر زیادی دارد. بطور دقیق تر اسپینینگ بر روی ماهیچه های جلویی و کناری شکمتان نیز تاثیر می گذارد.البته فقط زمانیکه بطور صحیح روی دوچرخه ی ثابت نشسته باشید. اگر دستگاه شما صندلی راحتی دارد صاف بر روی آن بنشینید و بگذارید ماهیچه های مرکزی بدنتان از خم شدن شما جلوگیری کنند.

حتما بخوانید:  برنامه شروع ورزش با الپتیکال (اسکی فضایی)

کالری سوزانده شده

برای اینکه روی چندین دسته از ماهیچه های بدنتان کار کنید،دوچرخه سواری ورزشی مناسب است که به شما کمک میکند چربی هم بسوزانید.میزان کالری سوزانده شده به وزن،سرعت پدال زدن و طول زمانی که پدال می زنید بستگی دارد که  سوزاندن کالری توسط دوچرخه ی ثابت  را تغییر می دهد.

فواید دوچرخه ثابت

 چگونگی فرم دهی عضلات پا توسط دوچرخه یا دوچرخه ی ثابت از فواید دیگر بسیار دیگری نیز دارد.این تمرین هیچ خطری ندارد به همین دلیل برای فردی که مشکل مفصلی دارد،ورزشی ایده آل است.از سوی دیگر اسپینینگ یک ورزش کاردیو است و افزایش میزان تحرک ماهیچه ها،بهبود وضعیت قلب-عروقی و افزایش اندرفین برای بهتر کردن روحیه ی شما از دیگر اثرات ورزش با دوچرخه ثابت است.

تمرین هوازی

متخصصان برای بزرگسالان 150 دقیقه ورزش هوازی در هفته را توصیه میکنند.اگر شما زمان کافی را ندارید،75 دقیقه در هفته را امتحان کنید. استفاده از دوچرخه ثابت راهی مناسب برای تمرین هوازی است و تا شما پا روی پدال بگذارید،30 دقیقه زود می گذرد واگر این کار را 7 روزِ هفته انجام دهید،حداقل 150 دقیقه در هفته را ورزش هوازی کرده اید.

حتما بخوانید:  بالا بردن سطح تمرینات بدنسازی

برای مقایسه انواع دوچرخه های ثابت می توانید به صفحه محصولات کراس فیتنس نگاهی بزنید.

اگر این پست برایتان مفید بوده است آنرا با دوستان ورزشکار خود به اشتراک بگذارید.