راحت ترین دوچرخه های ثابت برای تمرین

به علت صندلی های کوچک و سخت و وضعیت نشستنی که بر روی صندلی دوچرخه های ثابت دارید، برای پدال زدن در مدت طولانی ممکن است خستگی های زیادی را متحمل شوید.

دوچرخه هایی در بازار وجود دارند که برای سواری طولانی و راحتی کاربر در زمان ورزش ،طراحی شده اند. برای خرید این دوچرخه های ثابت باید یک شناخت اجمالی از ویژگی های یک دوچرخه ثابت خوب داشته باشید.

انواع دوچرخه های ثابت

دو نوع اصلی از دوچرخه های ثابت ایستاده و نشسته وجود دارند. دوچرخه ثابت ایستاده مانند دوچرخه های سنتی و عادی که صندلی آن بالای پدال ها قرار دارد و فرمان و صندلی در یک خط هستند ، طراحی شده است.

دوچرخه خوابیده به شما اجازه می دهد که مانند پوزیشن خوابیدن بر روی صندلی بنشینید. و از کمر شما پشتیبانی می کند. پدال و صندلی در این دوچرخه در یک خط قرار دارند. صندلی شما خوابیده تر است و به شما اجازه راحتی بیشتری را نسبت به صندلی های دوچرخه ثابت ایستاده می دهد.

حتما بخوانید:   عضله سه سر بازویی یا Triceps

ویژگی های مهم در دوچرخه های ثابت

جدا از نوع دوچرخه سایر ویژگی هایی که در دوچرخه وجود دارد برای راحتی بیشتر شما ست. فرمان و صندلی قابل تنظیم به شما اجازه می دهد که آن را مطابق با شرایط جسمی و اندام خود تنظیم کنید.

چرخ دنده های سنگین تر، تمرین نرم تر و سازگار تری را برایتان فراهم می کند. هنگام پدال زدن ، مقاومت مغناطیسی دستگاه تنظیم آن را برایتان آسان تر می کند. ودر اکثر دوچرخه های ثابت تنها با فشار دادن یک دکمه می توانید مقاومت آن را بالا برده و بدن خود را به چالش بکشید.