راه صحیح برای استفاده از تردمیل

تردمیل از تجهیزات درجه یک برای اکثر کاربران در ورزش های روزانه و تتمرینات خانگی است و اولین دلیل افراد برای استفاده از تردمیل سهولت در استفاده است. درست است که تردمیل  از اولین تجهیزات ورزشی برای تمام افراد است اما برای گرفتن نتیجه بهتر باید در استفاده از آن رشد کرد و با ایجاد تغییرات از عادت کردن بدن به آن جلوگیری کرد تا نتیجه دلخواه را در شرایط مختلف بدست آورید.

برای مثال  برای دفعه بعدی که از تردمیل استفاده می کنید، میزان زمانی را که با سرعت روی آن می دوید را افزایش کنید و استقامت و شیب را به تمرینات خود اضافه کنید.

توجه داشته باشید که همه چیز باید متناسب با سطح فیتنس شما و توانایی ها و اهداف شما از ورزش کردن باشد.

ماشین آلاتی که حرکاتی مثل راه رفتن و دویدن را شبیه سازی می کنند، به شما کمک می کنند تا سیستم قلبی و عروقی خود را تقویت کنید. بسیاری از تردمیل ها با کنسول دیجیتالی به شما اجازه میدهند تا ضربان قلب  و مسافت طی شده و سرعت و شیب دستگاه را کنترل کنید. به هرحال باید به خاطر بسپارید که استفاده نادرست از تردمیل و دستگاه های مشابه ممکن است منجر به آسیب و صدمات جدی به کمر ، پا و مفاصل شما کند.

حتما بخوانید:  تغذیه و تمرینات مناسب برای تقویت مفاصل

پس قبل از شروع برنامه روزانه خود یادبگیرید که به شکل اصولی از تردمیل خود استفاده کنید.

مرحله اول

با دستگاه تردمیل خود آشنا شوید تا بدانید شیب، سرعت و استقامت آن چگونه تنظیم می شود. اگر در باشگاه ها از تردمیل استفاده می کنید می توانید از کارمندان و مربیان باشگاه کمک بگیرید.

مرحله دوم

قبل از انجام  ورزش با تردمیل ، حرکات کششی انجام دهید. بین ۵ تا ۱۰ حرکت کششی برای آماده کردن مفاصل خود انجام دهید. انواع حرکات کششی آسان را به راحتی می توانید انجام دهید.

مرحله سوم

بر روی تردمیل صاف بایستید. دسته های تردمیل را بگیرید و پاهای خود را بر اصراف تسمه قرار دهید و دکمه شروع را با کمترین سرعت بزنید و بعد آرام بدون رها کردن دسته ها پاهای خود را بر روی تردمیل قرار دهید و راه بروید.

مرحله چهارم

تمرین خود را با ۵ دقیقه گرم کردن با سرعت پایین شروع کنید. این گرم کردن به این بستگی دارد که چه برنامه ریزی را برای تمرین خود دارید.اگر در نظر دارید که یک پیاده روی سریع را داشته باشید ، پس برای گرم کردن به آرامی راه بروید.

حتما بخوانید:  دویدن بهتر بر روی تردمیل

 اگر هم برای دویدن برنامه ریزی می کنید با راه رفتن سریع یا دویدن آرام ،گرم کردن خود را شروع کنید و بعد به تدریج سرعت خود را افزایش دهید.

مرحله پنجم

راه رفتن یا دویدن خود را با فرم مناسب انجام دهید. کمر و شانه های خود را صاف نگه دارید و نگاهتان به سمت جلو باشد. وقتی دست های خود را برای دویدن از روی تردمیل بر میدارید سعی کنید که هم گام و هماهنگ با پا ها آن را حرکت دهید.

مرحله ششم

در هنگام دویدن ،آبرسانی به بدن خود را از یاد نبرید. اکثر تردمیل ها جایی هم برای نگه داری بطری های آب دارند. به این ترتیب به راحتی هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.

مرحله هفتم

به اندازه کافی بر روی تردمیل بمانید و ورزش کنید. ۳۰ دقیقه دویدن بر روی تردمیل به مدت ۵ روز در هفته ، منجر به تقویت سیستم قلبی می شود و ۶۰ تا ۹۰ دقیقه منجر به از دست دادن وزن اضافی می شود.پس اضافه کردن زمان به ورزش برای کسانی که کاهش وزن را در برنامه خود دارند بسیار مناسب است.

حتما بخوانید:  مدیتیشن و فیتنس

مرحله هشتم

در نهایت دوباره تمرینات کششی خود را انجام دهید.کشش ماهیچه های بدن و نگه داشتن آنها  برای جلوگیری از درد های عضلانی و یا گرفتگی کمک می کند. یوگا از ورزش هایی است که به شما بسیار کمکز می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *