رهایی از استرس با ماساژ درمانی

استرس یک مسئله جهانی است اما همیشه هم بد و خطرناک نیست.هروقت که شما برای گرفتن توپی که بد پرتاب شده میپرید یا قبل از جلسه ی کاری احساس پرانرژی بودن دارید یا در رانندگی برای جلوگیری از تصادف به سمت جدول منحرف میشوید،استرس در حال انجام کار خود است.هرچند هیچ وقتی راه رهایی از استرس وجود ندارد اما با داشتن مدیریت استرس میتوان، در واقع استرس پایداری را که به استرس منفی تبدیل میشود کاهش داد .

استرس منفی منجر به تغییرات فیزیکی از جمله سردرد،ناراحتی معده،فشار خون بالا،درد قفسه سینه و مشکل بی خوابی، میشود. همچنین استرس میتواند بیماریهای مختلف را به وجود آورد یا تشدید کند. به طور کلی استرس منفی می تواند از نظر رفتاری، خلق و خو و فیزیکی تغییراتی را در فرد به وجود آورد.

تغییرات رفتاری:

 1. پرخاشگری های عصبیcrossfitness massage chair
 2. اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی
 3. کم خوری یا پر خوری
 4. گوشه گیری و عقب نشینی از اجتماع
 5. استفاده از دخانیات
حتما بخوانید:  فواید اسپینینگ یا دوچرخه ثابت چیست؟

تغییرات خلق و خو

 1. اضطراب
 2. عصبانیت
 3. انگیزه نداشتن
 4. بی قراری
 5. ناراحتی یا افسردگی

تغییرات فیزیکی

 1. درد قفسه ی سینه
 2. کوفتگی و خستگی
 3. سردرد
 4. درد مفاصل
 5. بی خواب
 6. ناراحتی معده

ماساژ درمانی و استرس:

تحقیقات نشان میدهند که ماساژ میتواند ضربان قلب و فشار خون را پایین بیاورد،مفاصل شما را ریلکس و آرام کند و تولید اندورفین(شادی بخش طبیعی) را زیاد کند. در واقع رهایی از استرس یکی از اولین فوایدی است که در هنگام فکر کردن به ماساژدرمانی به ذهن میرسد.همچنین کلیدی است برای هر کسی که میخواهد به زندگی سالم تری دست یابد. تحقیقات نشان داده اند که حتی یک جلسه  یک ساعتی از ماساژدرمانی میتواند بطور چشمگیری ضربان قلب و میزان کورتیزون و انسولین را پایین بیاورد.همه ی اینها نشان میدهد که چرا ماساژدرمانی و برطرف کردن استرس در حال افزایش است. ماساژ درمانی جدا از روش های سنتی و قدیمی به شکلی نوین و مدرن در صندلی های ماساژ نمود پیدا کرده است و وجود آن استفاده از ماساژ درمانی را برای همگان آسان کرده است.

حتما بخوانید:  چه مقدار از وزن خود را با دوچرخه ثابت از دست می دهید؟

میتوانید برای اطلاع بیشتر از محصولات صندلی ماساژ کراس فیتنس دیدن کنید.

فواید ماساژ درمانی برای استرس:

مراقبت از بدنتان باید برای شما دارای ارجحیت باشد. با افزودن ماساژ درمانی آن هم فقط برای 15 دقیقه  به برنامه روزانه ی خود، در آینده انسان سالم تری خواهید بود. برطرف کردن استرس با ماساژ درمانی به تنهایی میتواند سرزندگی و وضعیت روانی شما را بهبود بخشد. برای رهایی از استرس ، ماساژتراپی پی در پی میتواند درد را کاهش و سطح انرژی را افزایش دهد و در کل وضع جسمی و روانی شما را بهبود بخشد.پس چه راهی بهتر از یک ماساژدرمانی آرامش بخش برای داشتن یک زندگی شاد و بلند مدت؟؟
اگر به دنبال افزودن ماساژ رهایی دهنده از استرس به برنامه ی سلامت خود هستید،عضویت در یک مجموعه اسپا و تندرستی میتواند در زیر فشارهای روزمره و اضطراب،یک گام مثبت به سوی آرامش باشد. یا اینکه می توانید در خانه خود یک مجموعه اسپا داشته باشید و ماساژورهای مدرن را به خانه خود بیاورید .

حتما بخوانید:  تجهیزات ساده ورزش در خانه

 اگر این پست برایتان مفید بوده می توانید با دوستانتان به اشتراک بگذارید.