صبحانه ی کم-کربوهیدرات پیش از ورزش

در حالی که بسیاری از متخصصان فیتنس خوردن کربوهیدرات ها را پیش از تمرین توصیه می کنند ولی این روش برای کسانیکه از رژیم بدون کربوهیدرات استفاده می کنند موثر نیست. این افراد باید انرژی لازم برای تمرین را از منابع دیگر دریافت کنند. انتخاب های بسیاری برای صبحانه ی کم-کربوهیدرات وجود دارد که به شما انرژی لازم را می دهند تا بلند شوید و ورزش کنید.

رابطه ی بین پروتئین، چربی و انرژی

کربوهیدرات ها سریع ترین راه برای تولید انرژی هستند البته پروتئین و چربی هم تأمین انرژی می کنند.پروتئین آهسته تر از کربوهیدرات هضم می شود بنابراین انرژی پایدارتری را به وجود می آورد. چربی ها هم حتی دیرتر از پروتئین هضم می شوند. به کسانیکه رژیم کربوهیدرات دارند باید بگوییم بله! کربوهیدرات ممکن است بهترین راه حل برای دستیابی سریع به انرژی باشد ولی چربی ها و پروتئین ها هم کار سازند فقط لازم است که بعد از خوردن صبحانه ای پروتئین دار،کمی صبر کنید و بعد ورزش را شروع کنید.

حتما بخوانید:  مکمل های ورزشی برای خانم ها

تخم مرغ

یکی از اجزای اصلی هر رژیم کم-کربوهیدرات، املت تخم مرغ است. ولی می توانید با اضافه کردن تیکه های مرغ وسبزیجات ویتامین آن را بیشتر کنید. تنها 3 تخم مرغ بیشتر از 19 گرم پروتئین به بدن می رساند. املت را با روغن زیتون حاوی امگا 3 درست کنید تا میزان چربی مفید آن بالا برود وcrossfitness breakfast به آن قارچ و پیاز و گوجه فرنگی اضافه کنید.

ماست یونانی

6 اونس از ماست یونانی دارای 17 گرم پروتئین است که 2 برابر آن چیزی است که در ماست های معمولی پیدا می کنید و همچنین 7 گرم کربوهیدرات دارد که بسیار کم تر از ماست های معمولی است. ماست یونانی دارای منیزیوم، پتاسیم و کلسیم هم هست.

دانه کینوا

ممکن است کینوا در رأس رژیم کم-کربوهیدرات نباشد اما کربوهیدرات کمی دارد و همچنین صبحانه بسیار خوشمزه همراه با بلوبری، گردو و دارچین می شود. کینوا شام پروتئین، آهن، فسفر و انواع ویتامین ها و امگا3 است؛ که به آن دانه طلایی یا خاویار گیاهی نیز می گویند. به دلیل اینکه کمی کربوهیدرات دارد باعث می شود که از انرژی کربوهیدرات ها استفاده کنید. پس اگر صبحانه کینوا خوردید، ورزش را بعد از خوردن آن به تأخیر نیندازید.

حتما بخوانید:  8 غذای تابستانی که باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید؟

اگر این پست برایتان مفید بوده است آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.