فواید استفاده از صندلی ماساژ

12 فایده استفاده از صندلی ماساژ که از آن بی خبر هستید

مزایای زیادی در استفاده از صندلی های ماساژ وجود دارد که اکثر افراد از آن بی خبر هستند. در واقع صندلی ماساژ برای اکثر وسیله ای ناشناخته است.

اکثر افراد صندلی ماساژ را یک وسیله لوکس می دانند که افراد عادی نمی توانند هزینه آن را پرداخت کنند.

برخی هم بر این باورند که که صندلی ماساژ تاثیرات زودگذر دارند، در صورتی که باور غلطی است.

از مزایای صندلی ماساژ به موارد زیر می توان اشاره کرد:

کاهش استرس ، تنش و اضطراب

مطالعات نشان داده اند که ماساژ درمانی علائم استرس را کاهش می دهد. درمانگران این مطلب را به تجربه این مسئله را درک می کنند، اما این مسئله طی تحقیقات ثابت شده است.

نتیجه این تحقیقات این است که ماساژ منجر به کاهش شدت تنش در سطوح فیزیکی و روانی می شود. برای مثال مصرف اکسیژن ، فشار خون وسطح کورتیزول بزاق، در مطالعات کنترل شده، بعد از 10 تا 15 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

در جامعه امروز که سالانه در سراسر دنیا معادل 26 بیلیون دلار هزینه درمانی برای مقابله با استرس می شود و استرس افراد خسارتی بالغ بر 95 بیلیون دلار به محیط های کاری و انواع مشاغل وارد می کند.

پس اینکه می گوییم صندلی ماساژ در قبلا این هزینه ها بهترین راه  پیشگیری است، اصلا مسئله خنده داری نیست.

آرامش و کاهش دردهای عضلانی

بدن انسان یک ماشین پیشرفته است. وقتی بدن شما بیش از حد نیاز سلامتی، درگیر می شود. ماهیچه ها و عضلات سفت و سخت می شوند. در واقع این ها سیگنال هایی

هستند برای اینکه بدن شما به چک کردن نیاز دارد.

صندلی ماساژ بهترین  و لوکس ترین راه  برای استراحت شما در خانه است و  به راحتی به شما کمک می کند تا تنش و اضطراب را از بدن خود دور کنید، مخصوصا در حالت ماساژ شیاتسو.

بعد از یک روز طولانی و سخت کاری به شما قول می دهیم که یک صندلی ماساژ ، یک وسیله بهشتی برایتان محسوب می شود.

بهبود جریان خون

صندلی ماساژ منجر به بهبود جریان خون می شود. دو جزء در صندلی ماساژ منجر به بهبود جریان خون می شود:

حتما بخوانید:  بهترین تجهیزات بدنسازی

ماساژ مکانیکی :

این ماساژ شامل انواع روش های ماساژ ضربه ای، رولر ، گرفتن عضلات و ماساژ شیاتسو می شود. در تمام این روش ها، غلطک ها با حرکات مختلف بر روی نقاط خاص بدن، موجب بهبود جریان خون در بدن می شوند.

مزایای زیادی در بهبود گردش خون وجود دارد:

  • سرعت بخشیدن به بهبود بیمار ی ها و جراحت ها
  • از بین بردن سموم بدن
  • تحریک اندورفین که به بدن کمک می کند تا به راحتی با استرس و درد روبرو شود.

ماساژ نقطه صفر گرانشی:

این ویژگی از بهترین ویژگی ها در صندلی های ماساژ است. در چنین وضعیتی ، خون شما به قسمت های مختلف بدن می رسد و گردش خون به سرعت افزایش می یابد.

افزایش سیستم ایمنی بدن

آیا می دانستید که یک ماساژ 45 دقیقه ای منجر به افزایش کنفوسیت ها در بدن می شود؟

لنفوسیت ها، سلول های سفید خون هستند که کار دفاع از بدن در برابر بیماری ها را بر عهده دارند.وقتی بدن قادر به تعداد لنفوسیت ها است،بهتر می تواند در برابر بیماری هایی مانند سرماخوردگی، تب یا آنفولانزا مقاومت کند.

کارشناسان معتقدند تنها یک ماساژ برای تغییرات و تحریک غدد بدن کافی است تا ایمنی بدن نیز افزایش پیدا کند.

تحریک غدد لنفاوی

غدد لنفاوی بدن همانند جریان خون از اهمیت بالایی برخوردار است. این غدد مانند زه کشی تعادل مایعات بدن را حفظ می کند و در برابر عفونت ها از بدن محافظت می کند.

بهترین راه برای شناخت غدد لنفاوی این است که آن را به عنوان سیستم فاضلاب بدن برای جمع آوری مواد زاید بدن در نظر بگیریم.

غدد لنفاوی کار پمپاژ خون  را انجام نمی دهد، اما در زمانی که نفس می کشید در سراسر بدن حرکت می کند و زمانی که سبک زندگی ساکن را انتخاب می کنید، این غدد راکد می شود و منجر به ایجاد عفونت در بدن می شود.

ماساژ با صندلی های ماساژ و شیوه مکنده آن ، غدد لنفاوی را در بدن تحریک می کند و موجب حرکت آنها در سراسر بدن می شود.تحرک غدد لنفاوی منجر به مقابله با التهاب و بیماری های بدن می شود.

حتما بخوانید:  فواید ماساژ درمانی برای زنان باردار

بعد از یک روز کاری، خستگی منجر به تورم پاها می شود که بعد از آن یک ماساژ دلپذیر با صندلی های ماساژ این تورم را کاهش می دهد.

در واقع اصطلاحی که می گویند در انتهای روز کاری پاهای خود را بالا ببرید تا خطر ابتلا به سکته قلبی را کاهش دهید، همین است.

کاهش دردهای مزمن و سردرد

صندلی های ماساژ پیشینه ثابتی برای کاهش انواع درد های رایج بدن مانند سردرد، درد گردن ، شانه و کمر هستند. ماساژ سطح کورتیزون را کاهش می دهد و موجب افزایش 28 درصدی سطح سرتونین می شود.

سرتونین یکی از مکانیسم های ضد درد است که با افزایش آن بدن قادر به کنترل درد می شود.

همه صندلی های ماساژ قادر به کاهش درد ها نیستند، اما صندلی ماساژ های خاصی طراحی شده اند که از طریق گرم کردن بدن و ماساژ های خاص، دردهای عضلانی را کاهش می دهند.

این صندلی ها مخصوصا برای سالمندان که از دردهای مزمن رنج می برند می تواند بسیار سودمند باشد و می تواند یک جایگزین ارزان قیمت برای تجهیزات الکترونیکی گران قیمت باشد.

بهبود ستون فقرات و کاهش فشار

برای این مورد خاص می توان از صندلی ماساژ های با ویژگی نقطه صفر گرانشی استفاده کرد.برخی از صندلی های ماساژ نیز دارای برنامه هایی هستند که به فرم دهی ستون فقرات کمک می کنند.

بهبود وضعیت بدن

تعادل بدن و بهبود وضعیت بدن از دیگر مزایای صندلی ماساژ است. با استفاده مداوم از یک صندلی ماساژ خوب می توانید ناهماهنگی های ستون فقرات وعضلات گردن و شانه را اصلاح کنید. به همین دلیل صندلی های ماساژ در بین ورزشکاران و ستارگان محبوبیت بالایی دارد.

انعطاف پذیری بیشتر

از دیگر مزایای استفاده منظم از صندلی های ماساژ افزایش انعطاف پذیری بیشتر است.صندلی های ماساژ می توانند به کاهش درد ها و گره های عضلانی کمک کنند.

گره های عضلانی ناشی از تمرینات سخت و وزنه های سنگین هنگام ورزش، منجر به درد عضلانی و کاهش دامنه حرکتی افراد می شود.

حتما بخوانید:  چگونه ورزش روزانه خود را شروع کنیم؟

افرادی که از این نقاط حساس رنج می برند، برای تسکین و ترمیم آن می توانند از ماساژ منظم استفاده کنند،تا این نقاط و گره های عضلانی به مرور از بین بروند.

تنظیم فشار خون بالا با صندلی های ماساژ

احساس آرامش وآسودگی بدن باعث کَاهش و تنظیم فشارخون می شود.ماساژ می تواند نتیجه مشابه دویدن و یوگا داشته باشد؛ فشار خون شما پایین می آید و ضربان قلب شما منظم می شود.

بهبود کیفیت خواب

تحقیقات نشان داده اند که ماساژ درمانی خستگی را کاهش می دهد و کیفیت خواب را بهبود می بخشد. این مزیت نه تنها شامل زنان و مردان در تمام سنین، بلکه بیماری های خاص و برخی ناتوانان حرکتی را نیز در برمی گیرد.

دور شدن از افسردگی

افسردگی در حاضر از بیماری های بسیار شایع است و خبر خوب این است که صندلی ماساژ یکی از راه های کاهش افسردگی است.

ماساژ در طولانی مدت منجر به آزاد شدن هورمون های سرتونین، دوپامین و اندورفین می شود. به همین دلیل خرید صندلی ماساژ یک سرمایه گذاری طولانی مدت برای دوری از افسردگی است.

تحقیقات نشان داده که بزرگسالانی که در هفته 2 تا 3 جلسه ماساژ 15 دقیقه ای را تجربه می کنند، می توانند از افزایش امواج دلتا و بتا نیز بهره مند شوند.

امواج دلتا ، امواج مربوط به خواب و امواج بتا مربوط به بخش هوشیاری و بیداری هستند. ماساژ درمانی به بزرگسالان کمک می کند تا با کاهش اضطراب در بیداری ، خواب عمیق و راحتی را تجربه کنند.

برخی مطالعات بر روی زنان مبتلا به سرطان پستان نشان داده است که جلسات 30 دقیقه ای ماساژ ،برای 5 مرتبه در هفته نتایج شگفت انگیزی را در پی داشته است. سطح دوپامین و سرتونین و لنفوسیت ها افزایش یافته و در نتیجه وضع کلی این افراد بهبود یافته است وسیستم ایمنی بدن آنها قوی تر شده است.

از آنجایی که شرکت ها و سازمان ها نیز از مزایای صندلی ماساژ آگاه شده اند، ادارات با راه اندازی اتاق های ماساژ و تجهیز آن به صندلی ماساژ برای استفاده کارمندان، به افزایش کارایی آنان در طول روز کمک کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *