فواید حرکت HIP ABDUCTOR چیست؟

حرکت HIP ABDUCTOR ، از قسمت میانی بدن انجام می شود. عضلات ران به شما در راه رفتن ، دویدن، ورزش ، ایستادن و رقصیدن کمک می کند.

تقویت عضلات ران به هماهنگی حرکات، تناسب اندام بهتر، افزایش ثبات مرکزی بدن و جلوگیری از آسیب کمک می کند.

بهبود عملکرد تناسب اندام

الگوی حرکتی در Hip Abductor نیازمند حرکت گروه های عضلانی و مفاصل متعدد است. که همراه با ثبات برخی عضلات یک حرکت چند منظوره را با سایر عضلات انجام می دهید.

اگر این گروه عضلانی ضعیف باشند، ممکن است از ثبات عضلات لگن رنج ببرند و این عضلات در شرایطی مثل ایستادن و یا راه رفتن شکل مناسبی نداشته باشد. به همین دلیل تقویت این عضلات در استجکام عضلات مهم شما که شامل باسن و ران می شود ،تاثیر بالایی در عملکرد اندام های دیگر شما دارند.

افزایش ثبات عضلات هسته ، استقامت و تعادل آن

بسیاری از مردم فکر می کنند که منظور از عضلات مرکزی ، ماهیچه ها و عضلات شکم هستند، در صورتی که این عضلات تنها بخشی از عضلات هسته ای بدن را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید:  10 تمرین چربی سوزی فیتنس برای بانوان

بنابر این عضلات شکم ،‌باسن ،کمر و ران همگی جزو عضلات هسته هستند که برای ثبات این ناحیه باهم کار می کنند. انجام تمرینات hip abductor  به ثبات، فرم دهی و استقامت این عضلات و ایجاد تعادل در آنها کمک می کند.

جلوگیری از آسیب

هنگامی که عضلات ران و باسن شما ضعیف باشد مخصوصا در قسمت پاها دچار آسیب های جدی خواهید شد. تغییرات بیومکانیک منجر به احساس ضعف در ران ها می شود و اصطکاک را افزایش می دهد و به روی زانو  و مچ پا فشار وارد می کند.

برخی از صدمات شایعی که دوندگان آن را تجربه می کنند، سندروم درد پاتلوفمورال است که درد های شدید در ناحیه زانو را به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده است که افرادی که ران های ضعیفی دارند و مفاصل ران هایشان قوی نیست به این سندروم دچار می شوند.

پس انجام تمرینات Hip Abductor می تواند به ثبات و افزایش استقامت این نواحی و کاهش آسیب های جدی کمک کند.

حتما بخوانید:  نحوه صحیحی اسکات در تمرینات

راحت ترین و موثرترین روش تمرین کار با HIP ABDUCTOR MACHINE است که در تمامی باشگاه های بدنسازی دیده می شود و می توانید به راحتی از بهترین برند تجهیزات ورزشی به نام متریکس این دستگاه را خریداری کنید.

برای سفارش یا اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *