فواید ورزش با استپر

همانطور که می دونید ورزش های کاردیو ( قلبی ـ عروقی ) کل عضلات اصلی بدن را بدون هیچ گونه استقامتی تحت تاثیر قرار می دهد. استپر یک ورزش قلبی ـ عروقی است که در آن شما پای خود را بر روی پدال قرار می دهید و با گرفتن دستگیره تعادل خود را حفظ می کنید.

با بالا و پایین بردن پاها، حرکتی شبیه بالا رفتن از پله را شبیه سازی می کنید. که مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد.

افزایش ظرفیت هوازی بدن

با انجام ورزش با استپر شما می توانید ظرفیت هوازی بدن خود را افزایش دهید و کارهای روزانه خود را به راحتی انجام دهید.این کار ضربان قلب شما را بالا برده و  ماهیچه های قلبتان را قدرتمند تر می کند.

کاهش وزن

با استپر شما به راحتی مقدار قابل توجهی از چربی های اضافی بدن خود را می سوزانید. کاهش وزن چشمگیر از نتایج حتمی کار منظم با استپر خواهد بود.

حتما بخوانید:  چگونه می توانیم استقامت عمومی و قدرت بدنی خود را بالا ببریم؟

کم خطر

از مهم ترین ویژگی های استپر این است که شما مجبور به بلند کردن پای خود نیستید و همین کار موجب می شود تا کمترین آسیب احتمالی نیز از شما دور باشد و استپر را تبدیل به یک ورزش امن برای شما می کند.

سادگی

کار کردن بر روی این دستگاه پیچیده نیست. تنها کاری که می کنید این است که پاهای خود را بر روی پدال می گذارید و به سمت بالا و پایین تکان می دهید، و برای کاهش و یا افزایش مقاومت دستگاه تنها از یک دکمه استفاده می کنید.

کاهش استرس

این دستگاه می تواند استرس شما را کاهش دهد، به طور کلی فعالیت بدنی منجر به تولید و تغییرات شیمیایی در بدن می شود و شما را شادتر و آرام تر از قبل می سازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *