فواید کار با دستگاه پله نوردی

از  زمانی که پله نوردی وارد عرصه تجهیزات خانگی شد، تبدیل به یکی از محبوب ترین تجهیزات ورزشی خانگی و باشگاهی شده است. همراه با ویژگی های نظیر امنیت محافظتی ، جای بطری آب ، صفحه نمایش الکتریکی از دیگر مزایای سلامت  و تناسب اندام این دستگاه ورزشی است.

فواید قلبی و عروقی

پله نوردی ضربان قلب را بالا می برد در نتیجه منجر به جذب بالای اکسیژن می شود. در نتیجه اکسیژن رسانی به عضلات فعال را سرعت می بخشد. اگر پله نوردی به شکل منظم انجام شود، مدت زمانی را که برای اکسیژن رسانی به ماهیچه ها مصرف می کند استقامت قلبی عروقی فرد را افزایش می دهد. این کار توانایی فرد را در حفظ نیروی بدنی برای فعالیت های روزانه بالا می برد.

بهبود عضلانی

پله نوردی حجاری و فرم دهی به عضلات اصلی پایین تنه را به خوبی انجام می دهد. برای لاغری و قدرتمند تر شدن این عضلات از بهترین ابزار هایی که می توانید در دست داشته باشید پله نوردی است. این دستگاه با مقابله کردن با جاذبه زمین هنگام بالا رفتن از آن نیروی بیشتری را بر عضلات پاها وارد می کند. و این مقابله منجر به کالری سوزی و عضله سازی در پاها می شود.

حتما بخوانید:  تمرین قدرتی با توپ سوییسی ( توپ بدنسازی)

افزایش متابولیسم

پله نوردی عضلات بزرگ و کلیدی مانند ، گلوتئال، همسترینگ و چهارسر را مستقیما تحت تاثیر قرار می دهد. به همین ترتیب ، در زمان استراحت نیز متابولیسم بدن افزایش یافته و کالری سوزی ادامه پیدا می کند.

همچنینی با پله نورد سلول های میتوکندری در بدن شما افزایش می یابد، این سلول ها حاوی انزیم های چربی سوز  و هوازی هستند که در حالت استراحت نیز فعال می باشند. این کار موجب بالارفتن متابولیسم بدن می شود.

تمرین کم خطر با انعطاف پذیری بالا

پله نوردی یک فعالیت آسان با کم ترین آسیب جسمی و خطر است. و تاثیر کمی بر روی مچ پا و مفاصل می گذارد. پله نوردی برای افراد ناتوان، باردار و آسیب دیده ،ورزش بسیار مناسبی است. تطبیق شدن کوهنوردی و پله نوردی منجر می شود که علاقه مندان به  تناسب اندام بدون هیچ ریسکی فیتنس خود را با این وسیله ورزشی انجام دهند.

حتما بخوانید:  تفاوت تمرین با هالتر ، دمبل و دستگاه بدنسازی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *