فیتنس مادلینگ و رژیم غذایی

فرقی ندارد می خواهید که یک فیتنس مدل شوید یا سطح سلامتیتان را بالا ببرید یا فقط به بهترین فرم بدن خودتان برسید، تمرین ها و رژیم هایی هستند که شما را به این هدفتان می رسانند. اما به خاطر داشته باشید فیتنس مادلینگ فقط گرفتن فیگورهای زیبای عکاسی یا رعایت رژیم های سخت و تمرینات ورزشی طاقت فرسا نیست. فیتنس مادلینگ برای حرفه ای ها یک سبک زندگی، نظم و برنامه دقیق را به همراه می آورد که جدا از امور زندگی شان نیست. پس نباید به آن به عنوان تنها یک ورزش نگاه کرد.

تمرین های فیتنس مادلینگ

در این تمرین ها باید تمرین های مقاومتی 4 روز در هفته انجام شوند در حالیکه تمرکزتان را روی قسمت خاصی از بدن می گذارید. تمرین کاردیو هم باید 2 روز در هفته و حداقل 25 دقیقه باشد. تمرین فیتنس مادلینگ می تواند به چند بخش تقسیم شود:

  1. شنبه ها تمرین بر روی شانه ها و عضله های 3 سر
  2. یکشنبه ها تمرین بر روی پاها
  3. دوشنبه ها تمرین بر روی عضلات شکمی
  4. سه شنبه ها تمرین بر روی کمر و پشت
  5. چهارشنبه ها و پنجشنبه ها هم فقط تمرین های کاردیو
  6.  یکشنبه ها هم استراحت.
حتما بخوانید:  افراد اکتومورف چگونه می توانند وزن اضافه کنند؟

رژیم غذایی فیتنس مادلینگ

رژیم غذایی موثر در بین فیتنس مدل ها 4 وعده پروتئین همراه با 4 وعده کربوهیدرات است. وعده هایی با پروتئین می تواند شامل: سینه ی مرغ، سفیده ی تخم مرغ، فیله ماهی، دم خرچنگ، شیک های پروتئین به همراه بادام زمینی و گردو، باشد و وعده های غذایی کربوهیدرات دار که می توانید به همراه پروتئین صرف کنید شامل: گوجه فرنگی شیرین، شکر قهوه ای، نان گندمی تست شده، گل کلم، ذرت، موز و کدو مسما می باشند.

فراوانی وعده های غذایی

فیتنس مدل موفق توسکا رنو خوردن وعده های غذایی کوچک ،حداقل 5 تا 6 بار در روز به فاصله ی 3 تا 5 ساعت را توصیه می کند. این کار باعث می شود متابولیسم شما در آن روز بالا بماند و کالری و چربی بیشتری بسوزانید.

غذاهایی که نباید بخورید

نوشابه های شکری، آبمیوه ها، الکل، شیر پرچرب، پنیر، نان ساده، ماکارونی، روغن، شکلات،کره، مایونز و خامه. همچنین غذاهای پرکالری دیگر مانند چیپس ها هم باید از وعده های غذایی شما بیرون بروند.

حتما بخوانید:  چگونه از دستگاه روئینگ (قایقی واگرا) استفاده کنیم؟

اگر این پست برایتان مفید بوده است آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.