مکمل های بدنسازی ۲

در مکمل های بدنسازی ۱ ، مشاوران کراس فیتنس به معرفی تعدادی از مکمل های برتر بدنسازی پرداختند.اکنون تعدادی دیگر از این مکمل ها را به شما معرفی میکنیم.

پروتئین وی

پروتئین وی مکمل بدنسازی است که باید در راس لیست همه ی مکمل های بدنسازی باشد. پروتئین وی نسبت به دیگر انواع پروتئین سریع تر جذب می شود.تمرین بدنسازی بطور ذاتی باعث فرو ریختن ماهیچه ها می شود. ولی پروتئین وی معکوس عمل کرده و باعث می شود بدن زودتر به حالت اولیه بازگردد.در واقع، یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داده است که استفاده از ۲۰ گرم پروتئین وی در حین تمرین بدنسازی ساخت ماهیچه ای را تا ۵۰% بالا می برد.

پروتئین وی برای همه ی افراد مناسب است ولی طریقه ی مصرف آن از اهمیت بالایی برخوردار است: ۲۰ تا ۴۰ گرم را با آب یا شیک بعد از یک تمرین مقاومتی میکس و مصرف کنید.اگر مراقب وزنتان هستید،مطمئن شوید که کالری مصرف شده را در جمع بندی روزانه خود بنویسید. مکمل بدنسازی پروتئین وی به تنهایی از دیگر انواع مکمل ها ،کالری و چربی کمتری دارد و عموما گران تر است.

حتما بخوانید:   بالا نگه داشتن هورمون رشد بای عضله سازی

بتا آلانین

اسب های مسابقه ای اولین رقابت کننده هایی بودند که از فواید بتا آلانین بهره مند شدند.بعدا،تحقیقات نشان داد که این مکمل بدنسازی برای ورزشکاران هم مفید است. اما چگونه؟ تمرین های شدید،بازی فوتبال،یا یک دو ۴۰۰ متری، PH سلول ها را افزایش میدهد وآن ها را بیشتر اسیدی می کند. بنظر عجیب می آید ولی نگران نباشید.این همان جایی است که مکمل بدنسازی بتا آلانین وارد عمل می شود.

بدن شما آن را به یک ماده به نام کارنوسین تبدیل میکند که از دیواره ی سلولی محافظت می کند.پس وقتی بدن شما از اسید لاکتیک انباشته می شود،خسته می شوید و وقتی مکمل بدنسازی بتا آلانین یا کارنوسین دریافت می کنید می توانید بدون بالا رفتن اسید بدنتان، سخت تر و بیشتر تمرین کنید. بتاآلانین مناسب کسانی است که تمرین های رقابتی و شدید می کنند و  یک دوز ۱/۲ گرمی برای هر روز موثرترین روش است.

کافئین

 همراهان دوچرخه سوار ما در کراس چرخ به خاطر دارند که از کافئین و تاثیرات آن بر دوچرخه سواری گفتیم و اینکه کافئین در برنامه ی تغذیه ی یک دوچرخه سوار حرفه ای جایگاهی به خصوص دارد.جالب است که بدانیم کافئین یکی از موثرترین مکمل های بدنسازی است که احتمالا هم اکنون در کابینت آشپزخانه ی شما وجود دارد.

حتما بخوانید:   فیتنس مادلینگ و رژیم غذایی

استفاده از کافئین قبل از تمرین عملکرد و نیروی شما را بهبود می بخشد.کمک میکند طولانی و سخت تر کار کنید.کافئین بیشترین تاثیر را صبح ها قبل از تمرین دارد. در تحقیقاتی نشان داده شده است که استفاده از کافئین در بعداز ظهر و عصر عملکرد بدن را بهتر نکرده و باعث می شود خواب ورزشکار در آن شب دچار اختلال شود. کافئین برای هرکسی که اجازه ی پزشک خود را در  مورد استفاده از آن دارد ، مناسب است . چون کافئین میتواند ضربان قلب و فشار خون را بالا ببرد.

و اما طریقه ی مصرف کافئین به عنوان یک مکمل بدنسازی :قرص های کافئین بهتر هستند چون که می توانید میزان کافئین مصرفی تان را زیر نظر داشته باشید. از دوز پایین حدود ۵۰ میلی گرم شروع و تا ۳۰۰ میلی گرم بالا ببرید.

آمینو اسیدها

آمینو اسید ها بلوک های ساختمانی پروتئین هستند.پروتئین وی میزانی از آمینو اسید ها را داراست ولی این میزان برای بسیاری از مردم کافی نیست.آمینو اسید ها هیچ کالری ندارند و هضم آنها در معده بسیار آسان تر  از پروتئین های پودری است. و به عنوان یک مکمل بدنسازی مناسب برای همه است و طریقه ی مصرف آن ۵ تا ۱۰ گرم قبل و بعد از تمرین.

حتما بخوانید:   مکمل های بدنسازی 1

پروتئین کازئین

 پروتئین کازئین به عنوان یک پروتئین آهسته شناخته شده است .زیرا یک ماده چسبناک در معده تولید می کند که پروتئین را آهسته در بدن آزاد میکند، به همین دلیل بهترین پروتئین کازئین برای مصرف قبل از خواب است. مناسب برای همه است و ۲۵ تا ۴۰ گرم از پودر این پروتئین را در آب یا شیر حل کنید و قبل از خواب مصرف کنید.

آگاهی از این مکمل های ورزشی لازمه ی شروع بدنسازی حرفه ای است.مشاوران کراس فیتنس میزان و زمان مصرف این مکمل ها را برای شما توضیح داده اند ولی به شما پیشنهاد میکنیم قبل از استفاده از مکمل های ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

برای آگاهی دوستان بدنسازتان این پست را با آنان به اشتراک بگذارید.