چرا هنگام ورزش ضربان قلب شما افزایش می یابد؟

زمانی که ورزش می کنید ، ضربان قلب شما افزایش می یابد. و بعد از اتمام ورزش تا مدتی این افزایش ضربان قلب در شما باقی می ماند. اگر تلاش خود را بیشتر کنید ضربان قلب ما هم بیشتر می شود و تا رسیدن به حداکثر ظرفیت شما می تواند بالا برود. در واقع این افزایش ضربان قلب پاسخ قلب به ماهیچه های شما در برابر درخواست اکسیژن است.

ماهیچه ها برای انقباض خود به طور مستمر به اکسیژن دارند. اکسیژن از طریق گلبول های قرمز خون از شش ها به سمت قلب حرکت می کنند. در داخل سلول های عضلانی، میتوکندری اکسیژن را همراه با گلوکز و چربی ترکیب می کند و ATP می سازد ، که مولکول های اولیه ی انرژی هستند.وقتی شما عضلات خود را افزایش می دهید، قلب سریع تر و سخت تر کار می کند تا اکسیژن را ارسال کند و ممکن است با حجم زیادی از فشار خون روبرو شود و منجر به سکته شود.

حتما بخوانید:   روئینگ نشسته با MATRIX SEATED ROWING G3_S31

درجه حرارت بالای محیطی که در آن ورزش می کنید می تواند منجر به افزیش ضربان قلب به بالاترین حد نرمال بشود. زیرا قلب باید خون را به پوست برساند تا هنگام تامین اکسیژن برای ماهیچه ها خنک شود. هر دوی این ها منجر به حرکت سریع تر قلب می شوند. هر چه بیشتر در محیط گرم تر ورزش کنید این فعالیت شدید تر می شود.

در طی مدت ورزش طولانی ، ضربان قلب شما هم به تدریج افزایش می یابد.حتی اگر شما سرعت خود را در یک سطح نگه دارید، این حرکت قلبی و عروقی انجام می شود و خود را با افزایش تعریق نشان می دهد. پس قلب خون بیشتری را به پوست شما برای خنک شدن ،هدایت می کند.

ضربان قلب در این شرایط افزایش می یابد، زیرا خون برای تولید انرژی و اکسیژن به سمت ماهیچه ها معطوف می شود. و این اتفاق صرف نظر از اینکه بدن شما هیدراته باشد یا نه اتفاق می افتد. اما به گفته ی محققان با تامین آب از دست رفته ی بدن این مقدار از ضربان قلب نیز افزایش می یابد.

حتما بخوانید:   کرانچ با دستگاه MATRIX ABDOMINAL CRUNCH G3_S51

تمام سیستم بدن شما به اکسیژن بستگی دارد،و قلب شما باید به تمام بدن تغذیه رسانی کند در حالی که شما در حال ورزش کردن هستید. به علاوه عناصر دیگری ، مانند وضعیت احساسی بدن، نوع تغذیه ای که قبل از ورزش داشته اید و اینکه به شکل حرفه ای یا متناوب ورزش می کنید نیز در میزان افزایش ضربان قلب شما تاثیر دارد.