چند نکته برای تنظیم دوچرخه ثابت هنگام تمرین

دوچرخه ثابت یک راه بسیارخوبی برای تجربه یک تمرین داخل سالن برای همه، مخصوصا را دوچرخه سواران است. دوچرخه خود را مناسب با وضعیت بدن خود تنظیم کنید، تا نه تنها از آسیب جدی جلوگیری کنید، بلکه تمرین هوازی خود را بهبود بخشید و بیشترین استفاده را از دوچرخه ثابت خود ببرید.

ارتفاع صندلی دوچرخه ثابت خود را تنظیم کنید

تنظیم ارتفاع صندلی دوچرخه ثابت به قد و طول پا بستگی دارد.کنار دوچرخه ثابت بایستید، ارتفاع صندلی را موازی با استخوان لگن خود تنظیم کنید. سپس بر روی دوچرخه بنشینید و پاهای خود را روی رکاب بگذارید.اگر در هنگام گذاشتن پا بر روی پدال در زانوی خود خمیدگی جزئی داشتید، یعنی زین دوچرخه ثابت بر روی وضعیت درستی قرار دارد.

تنظیم ارتفاع صندلی دوچرخه ثابت در درجه مقاومت بالای دستگاه تاثیر گذار است و از صدمه به زانوها جلوگیری می کند. ارتفاع بالای صندلی  دوچرخه ثابت ،موجب می شود که هنگام پدال زدن فشار بیشتری در مچ پا ، لگن و پاهای خود احساس کنید.

حتما بخوانید:  چگونه وزن کودک خود را کنترل کنیم ؛قسمت(1)

بهترین وضعیت را برای صندلی دوچرخه ثابت پیدا کنید

دومین تنظیم در دوچرخه ثابت، جلو و عقب بودن زین دوچرخه ثابت است که انعطاف پذیری شما را تحت تاثیر قرار می دهد. زاویه های بدن شما باید با جلو و عقب بودن صندلی دوچرخه ثابت تنظیم شود ، تا زانوها آسیب نبینند. اگر فاصله شما زیاد باشد به کمر و زانوی شما فشار  وارد می کند و اگر هم زیادی جلو باشد نیم تنه شما در زاویه سختی قرار خواهد گرفت.

وضعیت فرمان دوچرخه ثابت

وضعیت فرمان به سبک دوچرخه سواری شما و نوع ورزش شما با دوچرخه ثابت بستگی دارد. اگر فرمان بالا باشد، ممکن است بهتر باشد. اگر فرمان دوچرخه ثابت بیش از اندازه پایین باشد ، ممکن است به گردن وشانه آسیب بزند.

کسانی که در وضعیت تهاجمی تری بر روی دوچرخه ثابت می نشینند، دوست دارند فرمان بالاتر باشد.درصورتی که بهترین وضعیت برای فرمان دوچرخه ثابت، وضعیتی است که بدون اینکه وزن زیادی را به فرمان دوچرخه ثابت وارد کنید، بر روی دوچرخه ثابت احساس راحتی کنید.

حتما بخوانید:  پیلاتس ، ایروبیک ، یوگا ؛ کدام مناسب تر است؟

بهترین وضعیت برای پدال

وفتی بر روی دوچرخه ثابت نشسته اید ، وضعیت پاهای شما در سراسر مدتی که اسپینینگ انجام می دهید، از اهمیت زیادی برخوردار است. دوچرخه های ثابت طراحی شده اند تا پاهای شما در وسط پدال قرار گیرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *