چگونه در فیتنس و بدنسازی خود کراتین مصرف کنیم؟

کراتین، فُرم های گوناگونی دارد. با این که ظاهراً ورژن های جدیدتر کراتین نتایج سودمندتری دارند اما مؤثرتر از کراتین مونوهیدرات نیستند. تا زمانی که آزمایشات بیشتری در مورد انواع جدید کراتین صورت بگیرد، کراتین مونوهیدرات مفیدترین و ارزان ترین انتخاب دردسترس است.

بیشتر مطالعات انجام شده از استراتژی دوز بالا استفاده می کنند که می تواند حجم کراتین عضلات را سریع بالا ببرد. البته نیازی به این مقدار زیاد نیست اما به شما کمک می کند بعد از چند روز، شاهد فواید کراتین باشید.

می توانید به مدت ۵ تا ۷ روز، چهار وعده ی ۵ گرمی در طول روز مصرف کنید. بعد از این دوره، روزانه ۳ تا ۵ گرم مصرف کنید تا ذخیره کراتین عضلات تان حفظ شود. سودی که از آن نصیب شما می شود، بستگی به ذخیره فعلی کراتین عضلات تان نیز دارد.

کسانی که در حال حاضر ذخیره کراتین شان بالاست، ممکن است با مصرف مکمل کراتین، نتایج چندان چشمگیری عایدشان نشود. اما افرادی که ذخیره کراتین آن ها پایین است، شاهد پیشرفت های بزرگی خواهند بود. همچنین می توانید با مصرف غذاهای خاصی، مقادیر کمتری از کراتین را در اختیار بدن تان بگذارید، مانند گوشت قرمز. هر چند مصرف طولانی مدت مکمل های کراتین، برای افراد سالم خطری ندارد اما برای کسانی که مشکلات کلیوی یا بیماری های مشابه دیگری دارند، مناسب نیست.

حتما بخوانید:  تقویت عضلات شانه

آیا شما باید کراتین مصرف کنید؟

درست مانند سایر مکمل ها، معلوم شده که درصد کمی از افراد، با مصرف کراتین سودی نمی برند. اما مصرف آن برای گیاهخواران و آن هایی که پروتئین حیوانی زیادی نمی خورند، بیشتر مفید است. با این که کراتین، ارجح ترین مکمل ورزشی است، اما تنها زمانی نتیجه می دهد که همراه با ورزش منظم و درست و تغذیه سالم و مناسب باشد. اگر شما بدنسازی کار می کنید و به دنبال عضله سازی هستید، این مکمل می تواند در کنار بهبود عملکرد ورزشی، نتایج سریع تری در بر داشته باشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *