چگونه مربی بدنسازی خود باشیم؟ (۲)

پیشرفت تان را دنبال کنید

قبل از آنکه تمرین تان را شروع کنید، برای اندازه گیری ترکیب بدنتان به یک مربی شخصی حرفه ای یا یک متخصص تغذیه مراجعه کنید. اندازه گیری دور بدن و وزن پایه و تست چربی بدن با اندازه گیری چین پوستی، تصویر واضحی از جایی که قرار دارید و مقیاس خوبی برای مقایسه در اختیارتان قرار می دهد.

اگر اهداف قابل اندازه گیری دیگری دارید (اضافه کردن وزن بیشتر به ددلیفت تان، کم کردن ۲٫۵ سانتی متر از ران هایتان) مطمئن شوید که آنها را نیز ثبت می کنید. بعد از ۴ تا ۶ هفته، به عقب برگردید و پیشرفت تان را دوباره اندازه بگیرید.

هنگامی که در باشگاه هستید، یک نوت بوک که تمرینات تان را از قبل در آن نوشته اید، همراهتان ببرید. تمام لیفت هایتان را دنبال کنید و سعی کنید وزنه را در هر هفته کمی افزایش دهید.

این کار به مرور زمان، تمام پیشرفت هایی که می کنید را به شما نشان خواهد داد و انگیزه شما را تقویت می کند. اهداف کوچکتر می توانند به تغییرات بزرگ منجر شوند. (اما در صورتی که به صورت پی در پی انجام شوند. یک نوت بوک و اندازه های ترکیب بدن، برای دنبال کردن پیروزی های کوچک شما ضروری هستند.)

حتما بخوانید:  این یک ماتریکس است

 به یاد گرفتن ادامه دهید

تناسب اندام، یک فرایند مستمر است و بدن شما به طور مداوم در حال پیشرفت و تغییر می باشد. برای آنکه همپای تغییرات حرکت کنید و از پیشرفت تان مطمئن شوید، مهم است که به یاد گرفتن ادامه داده و آن دانش جدید را در تمرین تان به کار ببرید.

برای صحبت کردن در مورد پیشرفت و گرفتن ایده های جدید برای ترقی بیشتر، به صورت دوره ای با یک مربی شخصی مشورت کنید. به دنبال یک مربی شخصی با گواهینامه های NSCA، ACE یا NASM یا مدرک دانشگاهی در حرکت شناسی، تربیت بدنی یا یکی دیگر از زمینه های مرتبط با ورزش باشید.

 تغذیه خوب را فراموش نکنید

سخت و هوشمندانه تمرین کردن، مهم است اما تغذیه نیز اهمیت زیادی دارد. شما بعد از تمرینات برای کمک به سلامت کلی و گوارش به میوه ها و سبزیجات، برای حمایت از ترمیم عضله به پروتئین خالص، برای افزایش انرژی به کربوهیدرات ها و برای کمک به سطوح مناسب هورمون به چربی های سالم نیاز دارید.

حتما بخوانید:  هرم غذایی

به یاد داشته باشید که اهداف شما صرفا از طریق آنچه در باشگاه انجام می دهید، به دست نمی آیند. هیدارته ماندن و خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل، درست به اندازه تمرینات تان به پیشرفت شما کمک می کند.

به ریکاوری اهمیت دهید

تمرین، بدن شما را تجزیه می کند بنابراین شما باید آن را در طول ساعات غیر تمرینی تان، ترمیم کنید. با مواد غذایی با کیفیت، به بدنتان سوخت رسانی کنید و سعی کنید ۶ تا ۸ ساعت در شب بخوابید. سخت تمرین کردن، عالی است اما برای آنکه حداکثر بهره را از تمرین سختتان ببرید، باید کارهای کوچکی مانند سالم غذا خوردن و خوب خوابیدن را به طور مداوم انجام دهید.

همچنین مهم است که هر تمرین واحد، شما را کاملا خسته و فرسوده نکند. قطعا باید بین فشار آوردن به خودتان و زمان دادن برای ریکاوری فعال، نوعی تعادل به وجود آورید. در یک کلاس تمرین کم برخورد شرکت کنید، یک دوی آرام برای ریکاوری انجام دهید یا برای تسکین عضلات دردناک خود از فوم رولر استفاده کنید.

حتما بخوانید:  دوچرخه ی ثابت و روش های تمرین با آن

 به یاد داشته باشید که سعی و تلاش مداوم، پیروز می شود

مهم تر از شدتی که شما در آن تمرین می کنید، میزان ثباتی است که با آن تمرین می کنید. ثابت قدم بودن و تمرین کردن ۳ تا ۴ بار در هفته برای چندین ماه، بهتر از تمرین شدید ۶ بار در هفته برای مدت یک ماه و سپس متوقف کردن تمرین است. براساس تحقیقات فعلی، تبدیل شدن اعمال شما به عادات تان، حدود ۶۶ روز طول می کشد.

بدنی که شما می خواهید به آن دست یابید، قرار نیست یک شبه ساخته شود. ثبات قدم، تغییرات بلند مدت به وجود می آورد و به شما کمک می کند یک سبک زندگی سالم ایجاد کنید و اندام بهتری داشته باشید. روی نتایج مثبتی که مد نظرتان است، تمرکز کنید. تناسب اندام، یک سفر مادام العمر است، نه یک حمله رعد آسای سه ماهه.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *