کار با دستگاه پشت پا

در برخی از مواقع دو تا حرکت تمرینی فقط در حد اسم تفاوت ندارند بلکه برای کسانی که می خواهند تناسب اندام متفاوتی بسازند لازم است این تفاوت ها را بدانند. در این مطلب تفاوت های پشت پا نشسته و پشت پا خوابیده را برای شما بیان می کنیم که این دو حرکت تاثیر متفاوتی دارند اما متاسفانه دستگاه پشت پا نشسته در بسیاری از باشگاه ها موجود نیست .

دستگاه پشت پا نشسته را به راحتی از کراس فیتنس تهیه کنید و باشگاه خود را مجهز تر کنید.

پشت پا خوابیده

این حرکت نسب به مدل نشسته ی آن محبوبیت بیشتری دارد و تمرین اصلی پشت پا محسوب می شود . در این حرکت مطمئن شوید که باسن خود را پائین نگه می دارید . مقداری تکان دادن بدن در ست های پایانی ایرادی ندارد اما برای تاثیر بیشتر و جلوگیری از آسیب دیدگی بهتر است که باسن را پایین نگه دارید .

اشتباه خطرناک دیگری که انجام می شود این است که سر را برگردانده و حرکت را مشاهده کرده که باعث می شود فشار زیادی روی مهره های گردن وارد شود .

حتما بخوانید:  دویدن به عقب چه فوایدی دارد؟

اگر از روش های شدت دهنده به تمرین در حرکت پشت پا خوابیده استفاده نکرده اید، یکی از بهترین روش ها ست های کم کردنی است . در این حرکت کافی است تا حرکت را تا ناتوانی انجام دهید و سپس وزنه را کاهش داده و به ادامه حرکت بپردازید . از فواید این حرکت با وزنه این است که با تغییر سوزن به راحتی می توانید وزنه را کاهش دهید .

پشت پا نشسته

مهم ترین اقدام در انجام این حرکت این است که بدن را در جای ثابت و بر روی دستگاه نگه دارید هرگونه حرکت و جابه جایی می تواند تاثیر این حرکت را کاهش دهد.

گیره ای که برای فیکس و ثابت کردن ران ها در حین تمرین قرار دارد باید محکم بسته شود تا مانع حرکت های اضافی بدن بشود . هم چنین مهم است که مراقب باشید در بخش بالای حرکت پاها بیش از حد صاف نشود . باید تلاش کنید حدود دو و نیم سانت مانده تا زانو ها به طور کامل صاف شود وزنه را پایین اورده و حرکت بعدی را انجام دهید تا فشار کمتری به روی زانو ها وارد شود .

حتما بخوانید:  اهمیت تعداد ست وتکرار هر حرکت در بدنسازی و فیتنس

اگرچه در حرکت جلوپا نشسته می توان پا را کامل صاف کرد اما در این حرکت وزنه زیر تاندون آشیل قرار می گیرد و ران ها نیز ثابت هستند . اگر نخواهید حرکت گشتاوری را کنترل کنید می تواند باعث آسیب جدی و شدید در ناحیه ی زانو بشود .

عضله ی پشت پااز سه عضله ی اصلی تشکیل یافته است بخش اول biceps femoris نام دارد که بخش خارجی پشت را تشکیل می دهد و دارای دو سر است . بخش دوم و سوم هم بخش داخلی پشت پا را تشکیل می دهند و هر دوی این ها از مفصل لگن عبور می کنند . وقتی حرکت پشت پا خوابیده را انجام می دهید پا ها تقریبا نسبت به بالاتنه صاف هستند .

این حالت باعث می شود بخش خارجی پا بیشتر درگیر شود و مورد تاکید بیشتری قرار بگیرد .اما در مدل پشت پا نشسته پاها نسبت به بالاتنه از لگن 90 درجه خم هستند این خمیدگی باعث ایجاد کشش در بخش داخلیعضلات پشت پا شده و بنابراین بر انها بیشتر تاکید می شود . با توجه به توضیحاتی که در بالا برای شما ذکر کرده ایم.برای این که به تناسب و به طور صحیح رشد کنید هر دو حرکت را انجام دهید.

حتما بخوانید:  چگونه به شکل موثرتری از روئینگ استفاده کنیم؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *