کرانکینگ (Kranking) چیست؟

کرانکینگ اولین برنامه ورزشی است که با یک رویکرد هوازی-قدرتی بر روی بالا تنه کار می کند. کرانک سایکل (Krankcycle) به ساخت و افزایش ظرفیت هوازی و ایجاد قدرت بالاتنه کمک می کند و موجب کالری سوزی و استحکام عضلات مرکزی می شود. و تا زمانی که از تنه بالایی بدن به جای پا ،استفاده می کنید، این دستگاه یک تمرین دورانی را برای ورزشکاران حرفه ای تمام رشته ها ارائه می دهد.

غیر قابل رقابت اما مکمل هر رشته ورزشی

کرانکینگ یک ورزش خانگی و باشگاهی است. کرانکینگ به راحتی می تواند کلاس های دوچرخه سواری داخلی و باشگاهی و افراد ناتوان ، در تمرینات دورانی را با ارائه یک بخش از کلاس های اسپینینگ، در کنار کرانکینگ، در کنار هم قرار دهد. کرانکینگ بهترین راه برای توسعه و بهبود برنامه فیتنس شماست.

کلاس های ترکیبی کرانکینگ

کلاسهای ترکیبی مدل های تمرینی متفاوت را در قالب یک کلاس تمرینی برای تاثیر بیشتر و سریع تر ارائه می دهد. برای ثبات ماهیچه های تنه بالایی ، بهبود سیستم قلبی- عروقی (کاردیو) و تمرینات قدرتی به همراه استحکام عضلات مرکزی، کرانکینگ یک مکمل بسیار کامل برای هر نوع تمرین مربوط به پایین تنه بدن است و بدن را برای یک فرمت ترکیبی درگیر می کند.

حتما بخوانید:  همیشه ورزش کردن

کلاس های قدرتی کرانکینگ

نیم ساعت تمرین قدرتی کرانکینگ در قالب نشسته و حرکات ایستاده موجب هماهنگی بازوها،شانه،سینه،کمر و شکم و سایر عضلات مرکزی می شود. کرانکینگ قدرتی به شکل انحصاری از کرانک سایکل (krankcycle) استفاده می کند و به اعضای کلاس شما یک کلاس تمرینی خاص برای کل بدن تنها در 30 دقیقه پیشنهاد می کند.

کرانکینگ همراه با مربیان

مربیان می توانند کرانک سایکل را با فرمت های مختلف سایر تمرینات ترکیب کنند. کرانک سایکل نه تنها یک جایگزین عالی برای وزنه برداری سنتی است؛ بلکه وسیله ای برای بازسازی ورزشکاران در آسیب های ناحیه کتف و شانه و یک جایگزین مناسب برای ورزشهای هوازی،برای کسانی است که از ناحیه پایین تنه دچار معلولیت یا آسیب های موقتی هستند.

کرانکینگ شخصی

به طور طبیعی کرانک سایکل(krankcycle) در سطح وسیعی قابل استفاده است . چون یادگیری حرکات آن بسیار ساده و آسان است. درنتیجه مردم به زودی احساس راحتی می کنند و به روتین تمرین های خود می رسند و با توجه به آنچه یادگرفته اند، تنوع حرکات خود را با کرانک سایکل انجام می دهند. اعضای یک گروه ورزشی به دنبال تنوع هستند و کرانک سایکل می تواند یک جایگزین جدید و منحصر به فرد به جای تردمیل و الپتیکال در اتاق فیتنس شما باشد.

حتما بخوانید:  تقویت عضلات ساق پا با دستگاه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *