تردمیل یا اسکی فضائی

اسکی فضائی

رفتن به باشگاه ها یا سالن های تناسب اندام در بیشتر مواقع مستلزم تحمل صف های طولانی تردمیل و اسکی فضایی است تا نوبت به استفاده شما شود . گرچه هر دو دستگاه برای تمرینات و ورزشهای قلبی _ عروقی طراحی شده اند, با این حال هر دو دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که برای افراد متفاوت می تواند سودمند باشد.
قبل از خرید هریک از این تجهیزات برای رسیدن به یک برنامه ورزشی ایده آل، دانستن این موضوع که کدام یک از این دستگاه ها با سطح تناسب اندام،سبک تمرین، و بودجه شما همخوانی دارد، بسیار حائز اهمیت است.
البته این دستگاه دارای اشکالاتی نیز می باشد. چون ساختار و طراحی این دستگاه به گونه ای است که دامنه تحرک شما را محدود می کند. اندازه طول گام ها در این دستگاه توسط خود فرد تنظیم میشود و با یک تنظیم جزئی این امکان را می دهد که با گام های کوتاه تری حرکت کنید واین کار موجب کشش در قسمت زانو ها می شود که در طولانی مدت به زانو ها آسیب می رساند.

ایستاده صحیح بر روی الپتیکال (اسکی فضایی)موجب کاهش کمردرد و یا بهبود آن می شود و عامل دیگری که باعث می شود در خرید اسکی فضائی تعمق بیشتری داشته باشید این است که سرعت گام در آن توسط خود فرد تنظیم می شود (بر خلاف تردمیل که تنظیم سرعت توسط یک موتور صورت می گیرد) وهمواره شما را با این چالش روبرو می کند،که سرعت خود را تنظیم کنید و به اندازه ایده آل ومناسب برسانید .

اگر فرد انگیزه کافی برای رسیدن به سرعت بالا را به شکل خودجوش نداشته باشد، باعث می شود که به استفاده از دستگاه در سطح پایین قانع باشد ؛ و این ها باعث کاهش فواید و اثرات استفاده ازاین دستگاه می شود.
مانند تمام تجهیزات ورزشی ، در استفاده از اسکی فضائی هم این نکته حائز اهمیت است که شما ابتدا انواع مختلف این دستگاه ها را با هم مقایسه کنید تا بتوانید دستگاه متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. بدنبال یک دستگاه مقاوم باشید که به طور کامل قادر باشد امکان استفاده آسان و راحت را به فرد بدهد. دستگاه های باکیفیت به طریقی طراحی شده است که با حالت طبیعی بدن و حرکات آن متناسب باشد.

تردمیل

مزیت کلیدی تردمیل (دو ثابت) نسبت به سایر تجهیزات ورزشی مربوط به تمرینات قلبی _عروقی دسترسی آسان به آن و راه رفتن و دویدن به شکل طبیعی و راحت درآن است.

اکثر تردمیل های خانگی برای استفاده آسان از فضاها به شکل تاشو طراحی می شوند. در حالی که دویدن در خارج از خانه  مشکلاتی مثل زمین نامناسب و آب و هوا را در پی دارد؛تردمیل یک سطح هموار و صاف را به همراه کنترل هوای خانه یا باشگاه ارائه می دهد. از دیگر فاکتورهای مثبت تردمیل این است که می تواند یک عامل انگیزش داشته باشد. تسمه سرعت و شیب سطح می تواند با توجه به برنامه ای که بر روی دستگاه دنبال می کنید، تغییر می کند. و هرگونه گرایش به استراحت در طول ورزش را کاهش دهد. اگرچه هر زمان بخواهید می توانید نسبت به توقف حرکت یا کاهش سرعت آن اقدام کنید.

در زیر سطحی که بر روی آن میدوید به تشک های بادی مجهز است که از فشار وارد برمفاصل بر اثر تکرار حرکت، می کاهد.اما با این حال برای ورزشکارانی که سابقه مشکلات مفاصل دارند،می تواند نگرانی وجود داشته باشد. همچنین برخی از مردم تردمیل را یک ورزش تکراری و کسل کننده می دانند که میل انها را برای انجام ورزش کم می کند.

زمانی که به دنبال خرید یک تردمیل هستید به دنبال یک دستگاه با یک فریم مستحکم و تسمه پهن باشید. این ویژگی ها به شما اجازه استفاده از دستگاه را به راحتی و بدون تغییر طبیعی گام هایتان می دهد.

اگر شما از دویدن در بیرون از منزل لذت می برید اما دلایلی مثل آب و هوا موجب آسیب قلبی می شود. تردمیل می تواند بهترین انتخاب باشد. کسانی هم که از دردهای مفاصل رنج می برند، استفاده از اسکی فضائی به آنها پیشنهاد می شود.

صرف نظر از اینکه کدام دستگاه را انتخاب می کنید، باید دستگاهی را انتخاب کنید که با کیفیت بالا که در طولانی مدت دوام زیادی داشته داشته باشد و بتواند در رسیدن به تناسب اندام ایده آل به شما کمک می کند.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.